فراخوان القاعده برای حمله به اروپا و امریکا

گروه القاعده از اعضای خود در اروپا خواسته است تا خطوط راه آهن و بخش ترانسپورت عمومی در کشورهای اروپایی و امریکا را هدف قرار دهند.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ شاخه یمنی القاعده (AQAP) از هواداران خود خواسته است تا برای “نفاق افکنی و هراس در دل اروپاییان و امریکاییان” خطوط راه آهن و ترانسپورت عمومی این کشورها را هدف حمله قرار دهند.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک؛ القاعده این اظهارات را در نشریه جدید خود زیر نام “الهام” منتشر کرده و گفته است: ” … اهداف یاد شده جزو بهترین نقاط حمله نتیجه بخش به کفار است. زیرا در این بخش ها مسایل امنیتی سهل انگارانه است و عملیات در آن می تواند بهترین و بزرگترین نتایج را در بر داشته باشد”.

مقاله ای که در این نشریه منتشر شده است توسط یک کارشناس مواد منفجره نگاشته شده و در واقع یک نقشه تروریستی دقیق و حساب شده برای حمله به سامانه های خطوط قطار شهری و خارج شهری اروپا محسوب می شود.

نگارنده در این مقاله دستور تهیه و چگونگی استفاده از مواد منفجره ای که قادر است به خطوط آهن آسیب جدی وارد کند را نیز آموزش داده است.

در مقاله دیگری که در این نشریه به چاپ رسیده؛ نقشه دقیقی از سامانه های ترانسپورتی شهر نیویارک ارایه و آن را هدف اصلی حملات تروریستی این گروه معرفی کرده است.

القاعده در این نوشته ها از هواداران خود خواسته تا از شکنندگی امنیت خطوط راه آهن امریکا، انگلستان و فرانسه استفاده کرده و با آموزشی که داده شده؛ باعث خروج قطارها از ریل شده و در دل “کفار” ترس و اضطراب بیافرینند و باعث تضعیف اقتصاد آنها شوند.

طی سالهای گذشته، آنچه در تهدید جدید گروه القاعده مطرح شده؛ عملا در اروپا اجرا گردیده و این مساله تازگی ندارد. دستگاههای امنیتی این کشورها تاهنوز در خصوص موارد منتشر شده در نشریه القاعده ابراز نظری نکرده اند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=6506