لاوروف: امریکا اول تحریم می کند بعد مذاکره

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، از سیاست امریکا در قبال کشور‌ها انتقاد کرد و گفت که امریکا ابتدا تحریم و سپس پیشنهاد گفتگو ارائه می‌کند.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ وی که در حاشیه مجمع اقتصادی ولادیووستوک در خاور دور روسیه در جمع دیپلمات‌های جوان سخن می زد تاکید کرد: «در اغلب موارد دولت امریکا برای مذاکره چندان آماده نیست. امریکایی‌ها ابتدا تحریم می‌کنند، فشار می‌آورند، دوباره تحریم می‌کنند سپس وارد گفتگو می‌شوند.»

او تصریح کرد: این وضع فقط به روابط روسیه و امریکا مربوط نمی‌شود گرچه روابط میان دو کشور در حال حاضر به شدت مسموم است، رویکرد تحریم و سپس مذاکره را مریکا در قبال کوریای شمالی، اتحادیه اروپا و چین نیز به اجرا گذاشته و جنگی تجاری با همه این‌ها به راه انداخته است.

وزیر امور خارجه روسیه افزود: «متاسفانه این سیاست به رفتار دائمی امریکایی‌ها تبدیل شده است به محض این که چیزی به مذاقشان خوش نمی‌آید، آن‌ها به فشار و تحریم روی می‌آورند. من تصور نمی‌کنم که بتوان برای این سیاست در درازمدت موفقیتی متصور بود.»

دولت امریکا از سال ۲۰۱۴ تحریم‌های اقتصادی بر ضد روسیه به علت نقش احتمالی این کشور در بحران اوکراین به اجرا گذاشته است.

روابط روسیه با امریکا از آپریل سال ۲۰۱۴ در پی متشنج شدن اوضاع در اوکراین، رو به تیرگی نهاد و با الحاق شبه‌جزیره کریمه به روسیه تشدید شد.

با آغاز بحران اوکراین، امریکا و اتحادیه اروپا در اعتراض به سیاست‌های روسیه در قبال اوکراین، تحریم‌هایی بر ضد مسئولان سیاسی و اقتصادی روسیه و شرکت‌های این کشور اعمال کردند و دولت روسیه نیز در اقدامی تلافی‌جویانه واردات محصولات غذایی و کشاورزی را از این کشور‌ها ممنوع کرد.

اواخر اوت امسال دور جدیدی از تدابیر تنبیهی امریکا بر ضد روسیه به اجرا گذاشته شد.

این بار علت تحریم روسیه، ادعای اروپا و امریکا مبنی بر دست داشتن مسکو در مسمومیت سرگئی اسکریپال، جاسوس دوجانبه پیشین روسیه، در انگلیس بود.

دولت امریکا همچنین اوت امسال تحریم‌هایی بر ضد برخی شرکت‌های روس متهم به حمایت از سرقت‌های اینترنتی احتمالی روسیه و همچنین انجام معاملات تجاری با کوریای شمالی که نقض تحریم‌های بین‌المللی بر ضد پیونگ‌یانگ محسوب می‌شود، به اجرا گذاشت.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

+ 18 = 23

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=43048