میوه های سوزنی، ترفند جدید حملات تروریستی در استرالیا

اسکات موریسون نخست وزیر استرالیا آلودگی مواد غذایی مانند سیب، کیله و توت زمینی های این کشور به سوزن را اقدامی تروریستی و خرابکارانه علیه این کشور دانست.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ نخست‌وزیر استرالیا امروز-چهارشنبه- با بیان مجازات قراردادن سوزن و میخ داخل محصولات زراعتی گفت: دولت مجازات ۱۰ تا ۲۰ سال زندان را برای عاملان آن در نظر گرفته است.

وجود سوزن در برخی میوه‌های مختلف مانند توت‌زمینی، سیب و کیله ابتدا در ایالت کوئینزلند و سپس در تعداد دیگری از ایالت های این کشور در یک هفته اخیر به یک چالش جدی امنیتی در استرالیا تبدیل شده است.

رسانه های استرالیا به نقل از پولیس این کشور اعلام کردند، در هفته جاری شکایات متعددی را در سه ایالت مختلف این کشور در مورد وجود سوزن در توت زمینی های خریداری شده دریافت کرده که این شکایات تاکنون به ۶ ایالت نیز گسترش یافته است.

طبق گزارش پولیس استرالیا برخی از افراد در ایالت های مختلف این کشور با بلعیدن توت‌زمینی همراه با سوزن شکسته در داخل آن راهی شفاخانه شده اند.

پولیس استرالیا به رغم تلاش تاکنون مظنونان این اقدام را نیافته و دولت استرالیا که آن را اقدامی شبه تروریستی می داند برای یافتن عامل یا عاملان آن ۱۰۰ هزار دالر جایزه تعیین کرده است.

درحال حاضر هراس عمومی در این کشور سبب شده تا فروشگاه های بزرگ و کوچک از فروش توت‌زمینی خودداری کرده و هزاران کیلو از این میوه در ایالت های نیوساوت ولز ، ویکتوریا و کوئینزلند نابود شود.

پولیس استرالیا از همه مردم این کشور خواسته است تا در مصرف مواد غذایی و میوه جاتی مانند توت زمینی دقت لازم را داشته باشند و هشدار داده ممکن است سوزهان کار گذاشته شده در میوه ها سمی باشند.

استرالیا یکی از تولید کنندگان اصلی توت زمینی در آسیا و اقیانوسیه است.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=43742