نفوس آلمان در بحران مهاجرت ۵۰۰ هزار نفر افزایش یافت

اداره آمار آلمان فدرال روز سه شنبه گزارش داده که در این مدت زمان ۱.۸ میلیون نفر به آلمان آمده اند که از این میان ۱.۷ میلیون تن شان دارای پاسپورت یک کشور خارجی بوده اند.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ در پی بحران مهاجرت به اروپا و وارد شدن موجی از مهاجران به آلمان، نفوس این کشور ۵۰۰ هزار نفر افزایش یافته است.

همزمان با ورود موجی از مهاجران به آلمان، صدها هزار باشنده آلمان این کشور را ترک کرده اند.

اداره آمار آلمان در شهر ویسبادن روز سه شنبه در گزارش تازه ای در مورد نفوس مجموعی آلمان گفته که در پی بحران مهاجرت، نفوس این کشور در سال ۲۰۱۶ در مجموع ۵۰۰ هزار نفر افزایش یافته است.

این ارقام نشر شده از سوی اداره آمار فدرال شمار مجموعی مهاجرت به آلمان و مهاجرت از آلمان را در بر می گیرد. آمار می رساند که شمار بیشتری از شهروندان آلمانی که کشورشان را ترک کرده بودند، به آلمان بازگشته اند.

اداره آمار آلمان فدرال روز سه شنبه گزارش داده که در این مدت زمان ۱.۸ میلیون نفر به آلمان آمده اند که از این میان ۱.۷ میلیون تن شان دارای پاسپورت یک کشور خارجی بوده اند.

در عین زمان ۱.۳ میلیون تن نیز آلمان را ترک کرده اند. حدود ۱۴۶ هزار تن از مهاجرانی که به آلمان بازگشته اند، آلمانی بوده اند؛ که یا مهاجران با ریشه آلمانی بوده و یا آلمانی هایی بوده اند که داوطلبانه از کشور خارج شده و دوباره بازگشته اند.

در جریان جنگ جهانی دوم شمار زیادی از آلمانی ها از اقلیت های دینی و قومی از این کشور تبعید گردیده اند که در چند دهه اخیر به کشورشان بازگشت می کنند.

شمار بازگشت این افراد در سال ۲۰۱۶ نسبت به سال قبلی اش ۲۵ هزار نفر بیشتر بوده است. همزمان ۲۸۱ هزار شهروند آلمان به کشورشان پشت کرده و آن را ترک کرده اند.

همچنان بیش از یک میلیون نفر با پاسپورت های خارجی آلمان را ترک کرده اند. بیش از نیمی از کسانی که آلمان را ترک کرده اند، یعنی ۵۱ درصد از این افراد دارای پاسپورت یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا بوده اند. فقط ۹ درصدشان از دیگر کشورهای اروپایی بوده اند که عضو اتحادیه نیستند.

در میان مهاجرانی که به آلمان آمده اند، ۲۶ درصدشان آسیایی ها هستند که بزرگترین گروه مهاجران را در آلمان تشکیل می دهند.

فقط پنج درصد از این مهاجران دارای شهروندی یکی از کشورهای افریقایی بوده بوده اند.

در حالی از افزایش ۵۰۰ هزار نفری نفوس آلمان در پی بحران مهاجرت به این کشور خبر داده می شود که در سال های اخیر همواره مقامات این کشور از مهاجرت بیش از یک میلیون انسان به آلمان سخن گفته اند که از جنگ و فقر در خاورمیانه، جنوب آسیا و افریقا فرار کرده اند.

گفتنیست که شمار زیادی از مهاجرانی که در جریان بحران مهاجرت به آلمان وارد شده اند، یا در همان ابتدا آلمان را به مقصد کشورهای اسکاندیناوی ترک کرده اند و یا پس از دریافت جواب منفی به درخواست های پناهندگی شان به کشور دیگری در اتحادیه اروپا و یا خارج از آن رفته اند.

همزمان صدها هزار مهاجر نیز به کشورهای بالکان و دیگر کشورهای مبداء مهاجران اخراج شده اند و یا داوطلبانه بازگشته اند.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=24212