همسر نواز شریف در لندن درگذشت/ نواز شریف و دخترش آزادی مشروط گرفتند

«کلثوم نواز» همسر «محمدنواز شریف» نخست وزیر سابق پاکستان در حالی شب گذشته در سن ۶۸ سالگی و در اثر ابتلا به سرطان در لندن درگذشت که همسر و دخترش در زندان به سر می بردند.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ بعد از درگذشت همسر نواز شریف در شفاخانه لندن ، دولت این کشور با آزادی مشروط وی و دخترش «مریم نواز» موافقت کرد.

«فواد چودری» وزیر اطلاع رسانی پاکستان در این زمینه گفت:دولت پاکستان بر اساس قانون (parole) با آزادی مشروط نواز شریف، دخترش و محمد صفدر دامادش که در زندان «ادیاله» راولپندی به سر می برند، موافقت کرد.

بر اساس این گزارش درخواست شده بود که نواز شریف و دخترش به مدت ۵ روز و برای شرکت در مراسم درگذشت کلثوم نواز آزاد شوند اما فقط با ۱۲ ساعت آزادی مشروط موافقت شده است البته این مدت زمان قابل تمدید می‌باشد.

«کلثوم نواز» همسر « محمدنواز شریف» نخست وزیر سابق پاکستان، عصر سه شنبه ۱۰ سپتامبر در سن ۶۸ سالگی و در اثر ابتلا به سرطان در لندن درگذشت.

چندی پیش پولیس پاکستان، «نواز شریف»، نخست‌وزیر سابق این کشور و دخترش «مریم» را بعد از ورود آنها به شهر «لاهور» بازداشت کرد.

محکمه ویژه مبارزه با فساد مالی پاکستان «نواز شریف» نخست وزیر برکنار شده و رهبر حزب مسلم لیگ را مجرم شناخته و به ۱۰ سال زندان محکوم کرد.

نواز شریف به دلیل خرید آپارتمان‌های مجلل در لندن مجرم شناخته شد،همچنین دختر وی، مریم نواز به ۷ سال و داماد وی به یک سال زندان محکوم شد.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=43010