هیچ راهکار نظامی برای بحران سوریه وجود ندارد

بیانیه مشترک ایران، ترکیه و روسیه در خاتمه مذاکرات آستانه تاکید می‌کند هیچ راهکار نظامی برای بحران سوریه وجود ندارد و همگی باید برای مبارزه با گروه‌های تروریستی تلاش کنند.

به گزارش خبرگزاری صنا به نقل از العالم؛ بیانیه پایانی مذاکرات آستانه که میان ایران، روسیه و ترکیه توافق شده بود، قرائت شد. این بیانیه که توسط «کایرات عبدالرحمانوف» وزیر خارجه قزاقستان قرائت شد تاکید می‌کند هیچ راهکار نظامی برای بحران سوریه وجود نداشته و تمام طرف‌ها باید تلاش خود را برای دستیابی به فرایندی سیاسی جهت اعمال قطعنامه ۲۲۴۴ انجام دهند.

این بیانیه از تمام گروه‌های معارض می‌خواهد در نشست ماه بعد که در «ژنو» برگزار خواهد شد، شرکت کنند، و همگی باید برای مبارزه با گروه‌های تروریستی از جمله «داعش» و «النصره» تلاش کنند.

ایران، ترکیه و روسیه در این بیانیه بعنوان ضمانت کنندگان آتش‌بس فراگیر در سوریه معرفی شده و تصریح کردند که مکانیزم سه جانبه‌ای را برای حمایت از توقف درگیری‌ها و مقابله با هرگونه نقض آتش‌بس تشکیل خواهند داد.

در این بیانیه ضمن حمایت از آغاز مجدد مذاکرات میان طرفین سوریه، بر تعهد سه کشور به حفظ تمامیت ارضی سوریه، تحکیم توافق آتش‌بس فراگیر، رساندن کمک‌های بشر دوستانه تاکید شد.

 

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=8295