واکنش پاکستان به کاهش کمک امریکا به این کشور

اسلام‌آباد به گزارش اخیر وزارت امور خارجۀ امریکا مبنی بر موجودیت پناه‌گاه‌های هراس‌افگنان در پاکستان واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ اعزاز احمد چودری، سفیر پاکستان در واشنگتن پس از گزارش اخیر امریکا می‌گوید پاکستان  از هزینۀ خودش در مبارزه علیه تروریزم به مصرف رسانیده بود.

این دیپلمات پاکستانی یادآور شده پاکستان در مبارزه با هراس‌افگنی نه تنها متحمل زیان مالی شده، بل در این نبرد قربانی نیز داده‌است.

این در حالی‌ست که اخیرا ایالات متحدۀ امریکا به خاطر این‌که پاکستان به گونۀ صادقانه علیه تروریزم مبارزه نکرده، از دادن قسمتی از کمک مالی‌اش به آن کشور خودداری کرد.

قرار بود وزارت دفاع امریکا ۹۰۰ ملیون دالر کمک را در بخش نظامی برای پاکستان بدهد اما ۵۰ ملیون آن را دوباره از این مقدار کم کرده‌است.

این در حالی‌ست که به اساس برخی از آمارها، در سال ۲۰۱۰ کمک امریکا به پاکستان حدود چهار ملیارد دالر بوده اما حالا به کم‌تر از یک ملیارد کاهش یافته و دلیلش نیز عدم صداقت در برخورد پاکستان گفته شده‌است.

وزارت امور خارجۀ امریکا هفتۀ گذشته در یک گزارش جدیدش گفت که هراس‌افگنان در پاکستان فعالیت دارند و مخالفان مسلح حکومت افغانستان به شمول شبکۀ حقانی و طالبان، از خاک پاکستان حمله‌های‌شان را علیه افغانستان طراحی می‌کنند.

با این حال و با تمام این موارد، پاکستان هنوز ادعا می‌کند که هراس‌افگنان در آن کشور نیستند، بل به افغانستان فرار کرده‌اند و در خاک افغانستان پناه‌گاه دارند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=4943