وزیر امورخاجه امریکا به کوریای جنوبی رفت

وزیر امور خارجه امریکا برای توضیح اطلاعیه غیرمنتظره رئیس‌جمهور امریکا درخصوص پایان مانورهای نظامی مشترک واشنگتن – سئول به کوریای جنوبی سفر کرد.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ به نوشته روزنامه ایندیپندنت، اگرچه سفر مایک پمپئو، وزیر امور خارجه امریکا به سئول برای مذاکره با وزرای خارجه کوریای جنوبی و جاپان از قبل برنامه‌ریزی شده بود اما پس از آنکه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور امریکا اعلام کرد می‌خواهد مانورهای نظامی هزینه‌بر سالانه با سئول را متوقف کند و احتمالا تمامی ۲۸ هزار و ۵۰۰ نیروی امریکایی مستقر در کوریای جنوبی را از این کشور خارج خواهد کرد، این نشست اهمیت بیشتری به خود گرفت.

خبرگزاری یونهاپ نوشت: پامپئو پیش از آنکه روز پنجشنبه برای توضیح به مقامات چینی درخصوص جزئیات نشست رهبران امریکا و کوریای شمالی در سنگاپور به پکن سفر کند، به سئول می‌رود و با مون جائه این، رئیس‌جمهور کوریای جنوبی دیدار خواهد داشت.

یکی از موضوعات قابل توجه در نشست سنگاپور این بود که ترامپ به خبرنگاران اعلام کرد می‌خواهد به مانورهای نظامی مشترک کشورش با کوریای جنوبی پایان دهد.

در همین حال کاخ ریاست جمهوری کوریای جنوبی اعلام کرد که باید نیت، هدف و منظور دقیق این اظهارات دونالد ترامپ را متوجه شود و مشتاق است تا برنامه‌های متنوعی را برای کمک به پیشبرد این مذاکرات طراحی کند.

این در حالی است که نیروهای امریکایی در کوریای جنوبی اعلام کرده‌اند که هیچ نوع تغییراتی در عملیاتشان به آنها اعلام نشده است.

مایک پمپئو پس از اعلام نتایج نشست سنگاپور تماس‌هایی تلفنی با تارو کونو، وزیر امور خارجه جاپان و کانگ کیونگ وها، وزیر امور خارجه کوریای جنوبی داشت.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=33814