پاکستان در لیست حامیان مالی تروریسم

خبرگزاری رویترز به نقل از منابعی گزارش داده است که یک سازمان نظارتی ضد پولشویی تصمیم گرفته است پاکستان را وارد لیست «حامیان مالی تروریسم» کند.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ قبلاَ گفته شده بود که این سازمان به پاکستان سه ماه دیگر وقت داده است.

یک دیپلومات و یک مقام حکومتی روز جمعه به خبرگزاری رویترز گفته اند که گروه ویژه اقدام مالی علیه پولشویی» (FATF) تصمیم گرفته است پاکستان را وارد لیست نظارتی تمویل‌کنندگان تروریسم کند.

این اقدام می تواند بر تیرگی هرچه بیشتر روابط میان اسلام آباد و واشنگتن بیانجامد و از جانب دیگر اقتصاد پاکستان را متاثر سازد.

قبلاَ مقام ها گفته بودند که این سازمان به اسلام آباد سه ماه وقت داده است تا اقداماتی را برای جلوگیری از تمویل گروه های تروریستی روی دست بگیرد، در غیر آن وارد این لیست خواهد شد.

در جریان هفته های گذشته ایالات متحده تلاش کرده است که کشورهای عضو گروه ویژه اقدام مالی علیه پولشویی پاکستان را در بخش خاکستری فهرست آن کشورهایی جا بدهند که اقدامات جدی را در امر مبارزه با مجراهای تمویل مالی تروریسم انجام نمی دهند.

در همین حال، پاکستان تلاش های را در دقایق آخر برای فرار از جا گرفتن در این فهرست انجام داده است. گفته می شود که اسلام آباد علیه بنیاد مربوط به یک چهره برجسته اسلام گرایان اقداماتی را روی دست گرفته است.

اما یک دیپلومات و مقام ارشد پاکستان به خبرگزاری رویترز گفته است این تلاش پاکستان ناکافی دانسته شده و گروه ویژه اقدام مالی ناوقت شام گذشته بر گنجاندن پاکستان در این فهرست تصمیم گرفته است.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=22259