پایان جهان در یمن/ اوضاع مردم یمن فاجعه‌بار است

کمیشنر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد، اوضاع مردم یمن را در پی حملات گسترده و محاصره این کشور توسط ائتلاف عربی فاجعه‌بار و شبیه پایان جهان توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ رعد الحسین، کمیشنر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد با بیان اینکه اوضاع بشری، صحی، معیشتی، میزان بیماری‌ها، مرگ و میر زیاد در نتیجه سوء تغذی و ادامه محاصره، اوضاع فاجعه‌بار یمن را به چیزی شبیه پایان هستی شبیه کرده است، گفت: از زمان تاسیس سازمان ملل و در طول ۵۰ سال اخیر، دنیا چنین مصیبتی با این میزان را به خود ندیده است.

الحسین گفت، دبیرکل سازمان ملل از همه کشورهای عضو دائم شورای امنیت خواسته تا عربستان را برای لغو محاصره یمن تحت فشار قرار دهند، اما هنوز نتیجه‌ای حاصل نشده، زیرا عربستان با لغو محاصره مخالف است.

موصوف افزود: اگر محاصره ۱۰ روز دیگر ادامه یابد، روزانه هزاران یمنی به دلیل نبود مواد غذایی و دارو خواهند مرد.

به نوشته روزنامه لبنانی الدیار، این مقام سازمان گفت، محاصره یمن نه تنها انسانی نیست بلکه چنان وحشیانه بوده که تاکنون نظیر نداشته است.

عبدالله المعلمی، نماینده عربستان در سازمان ملل نیز در واکنش به سخنان رعد الحسین او را طرفدار انصارالله خواند و مدعی شد: وی اطلاعات درستی درباره یمن نمی‌دهد، گزارش‌های او به دبیرکل سازمان ملل نادرست است.

سفیر عربستان در سازمان ملل سخنان وی درباره وحشیانه خواندن محاصره یمن را نامناسب دانست و گفت: نباید این سخنان از سوی رئیس کمیسیون حقوق بشر گفته شود.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=18034