پوتین به عربستان هشدار داد

فرزند و همسر جمال خاشقجی ، روزنامه نگار عربستانی که تحت تعقیب نیروهای پولیس عربستان قرار داشتند، با رفتن به سفارت روسیه در ریاض، از روسیه درخواست پناهندگی کردند.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ پوتین به عربستان هشدار داد در صورتی که از انتقال این دو نفر جلوگیری کند با واکنش شدید روسیه روبه رو خواهد شد.

این در حالی است که این دو نفر تحت تعقیب نیروهای پولیس عربستان قرار داشتند اما نگهبانان سفارت روسیه از ورود پولیس عربستان به سفارت جلوگیری کرده و تهدید کردند که در صورت نزدیک شدن به سفارت، به روی نیروهای پولیس شلیک خواهند کرد.

پس از پناه بردن فرزند و همسر خاشقجی به سفارت روسیه، پوتین، رئیس جمهوری روسیه دستور داد تا پناهندگی سیاسی این دو نفر مورد پذیرش قرار گیرد و به مسکو منتقل شوند.

پوتین همچنین هشدار داد هرکس از انتقال این دو نفر به میدان هوایی جلوگیری کند، با ۵۰ نیروی روس که برای انتقال آنها به مسکو، به ریاض آمده اند، روبرو خواهد شد.

یک مقام مسئول روس تصریح کرد: اگر پولیس یا ارتش سعودی از خروج فرزند و همسر خاشقجی جلوگیری کنند، با واکنش شدید پوتین روبرو خواهند شد و نخستین اقدام روسیه در این زمینه، مسلح کردن یمنی ها به موشک های زمین به زمین با برد ۲۰۰۰ کیلومتر برای هدف قرار دادن عربستان خواهد بود.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=46071