چین در بازسازی سوریه اشتراک می کند

وزیر امور خارجه چین در جریان ملاقات با ‘ولید معلم’ معاون نخست وزیر و وزیر خارجه سوریه اعلام کرد کشورش آماده مشارکت در بازسازی سوریه است.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ ‘وانگ یی’ وزیر امور خارجه چین در این دیدار که روز جمعه به وقت محلی برگزار شد خاطر نشان کرد چین به حق حاکمیت و استقلال سوریه احترام می گذارد.

وی از بهبود شرایط داخلی سوریه و بهتر شدن شرایط مردم و زندگی آنها در امنیت بیشتر ابراز خرسندی کرد و گفت: چین از هیچ تلاشی برای کمک به توسعه اقتصادی و اجتماعی سوریه دریغ نخواهد کرد.

وانگ یی ادامه داد: از دیدگاه پکن، بحران سوریه راه حل سیاسی دارد و باید با ابزارهای دیپلماتیک و سیاسی، مساله را حل و فصل کرد.

وزیر امور خارجه چین تصریح کرد از نگاه چین باید به حق حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی سوریه احترام گذاشته شود و اجازه داده شود مردم و رهبران آن کشور درباره سرنوشت خود تصمیم بگیرند.

‘وانگ یی’ روابط دو کشور را مهم توصیف کرد و گفت که در بخش بازسازی، رشد اقتصادی و توسعه اجتماعی چین می تواند کمک حال سوریه باشد.

‘ولید معلم’ معاون نخست وزیر و وزیر خارجه سوریه نیز در این ملاقات کمک های چین به بازسازی سوریه را مهم توصیف کرد و گفت کشورش از کمک های انسان دوستانه پکن تقدیر می کند و خواستار گسترش همکاری های طرفین در زمینه های مختلف است.

طرفین همچنین در این گفت و گو ضمن حمایت از مشارکت سوریه در طرح راه ابریشم جدید، از نقش مهم سوریه در این طرح و فعال بودن این کشور در این زمینه ابراز خرسندی کردند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=44579