آوارگان مسلمان میانمار را دریابید / عربستان از آب گل آلود ماهی می گیرد

کشتار مسلمانان روهینگیایی

نشست خبری بررسی ابعاد حقوقی کشتار مسلمانان روهینگیایی (برمه) با حضور دو فعال حقوقی اهل بنگلادیش امروز دوشنبه در تهران برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری صنا ، داکتر امجد حسین ؛ فعال حقوق بشر و بین الملل در این نشست خبری اظهار داشت: در اردوگاه های پناهندگان روهینگیایی وضعیت اسفباری در جریان است.

وی با اشاره به جنایت های زیادی که از سوی بودائیان افراطی با حمایت نظامیان این کشور بر علیه اقلیت مسلمان این کشور صورت گرفته است؛ گفت : متاسفانه دولت های اسلامی و نهاد های مدنی توجه چندانی به وضعیت آوارگان در بنگلادیش ندارند.

داکتر امجد حسین ابراز داشت: کمک های اندکی که از سوی برخی کشورهای عربی صورت می گیرد با نیت سوء و حمایت از جریان های افراطی است.

این فعال حقوق بشری تصریح کرد: جریان های سلفی با حمایت کشور های عربی به صورت نرم و مخفیانه به دنبال مقاصد افراطی خود هستند و درصدد سوءاستفاده از وضعیت فعلی مردم آواره می باشند.

در ادامه پروفیسور میمول احسن خان ؛ استاد دانشگاه و وکیل مدافع بین المللی ؛ به تشریح سیر تاریخی حضور مسلمانان و تحولات میانمار پرداخت.

غرب ، به خصوص انگلیس بانی اصلی نا آرامی ها در میانمار است

وی با تاکید بر این نکته که قدرت های جهانی در قبال این نسل کشی سکوت کرده اند و به دنبال منافع کلان اقتصادی خود هستند، گفت: تا قبل از حضور انگلیس و استعمار گران در قرن ۱۹ ، این منطقه سرزمین صلح و صفا بوده است .

این پژوهشگر در نشست خبری که با حضور خبرنگار صنا در دفتر خبرگزاری تسنیم برگزار شده بود ، گفت: دولت های اسلامی نباید منتظر نباشند تا غرب و مدعیان حقوق بشر به کمک مردم مسلمان میانمار بیایند. او خواستار کمک های عملی به مسلمانان میانمار شد .آوارگان مسلمان میانمار را دریابید / عربستان از آب گل آلود ماهی می گیرد یمن کشور های عربی کشتار مسلمانان روهینگیایی پناهندگان روهینگیایی پروفیسور میمول احسن خان وضعیت آوارگان نسل کشی میانمار مهاجرت مقاصد افراطی مسلمانان میانمار فعال حقوق بشری غرب عربستان سعودی دولت های اسلامی داکتر امجد حسین حقوق بشر جوانان مسلمان روهینگیایی جنگ مسلمان کشی جریان های سلفی جریان های افراطی تحولات میانمار بودائیان افراطی بنگلادیش انگلیس استعمار ارتش عربستان   عربستان از وضعیت اسفناک میانمار به نفع خود استفاده می کند

احسن خان در پایان افزود: متاسفانه جوانان مسلمان روهینگیایی به عربستان مهاجرت نموده اند و در آنجا جذب ارتش عربستان می شوند که از سوی دولت سعودی به جنگ علیه مردم یمن که جنگ مسلمان کشی است، اعزام می شوند .

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=21216