کوریای شمالی: امریکا به تعهداتش عمل نکرد/ برنامه خلع سلاح اتمی به بن بست رسیده است

رسانه های کوریای شمالی نوشت؛ عمل نکردن دونالد ترامپ رییس جمهوری امریکا به تعهداتش باعث شده است تا برنامه خلع سلاح اتمی شبه جزیره کوریا به بن بست برسد.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ خبرگزاری کوریای شمالی روز یکشنبه در گزارشی تحلیلی نوشت: رهبران دو کشور توافقاتی در اجلاس سنگاپور در دو ماه گذشته داشتند، اما امریکا آن‌ها را عملی نکرده است.

خبرگزاری کوریای شمالی ادامه می‌دهد که بی صداقتی و عمل نکردن امریکا به تعهداتش، باعث شده است تا شعار غیراتمی شدن کوریای شمالی به صورت «قابل تایید، برگشت ناپذیر و با راستی آزمایی» معنایش را از دست بدهد.

همزمان رسانه‌های دیگر کوریای شمالی از جمله روزنامه ‘رودونگ سینمون’ ارگان حزب کار این کشور نیز یک بار دیگر امریکا را به یکجانبه گرایی و رفتار گنگستری متهم کرده است.

این گزارش‌ها تاکید می‌ورزد که دولت امریکا با فشار‌ها و چالش‌هایی نیز از داخل برای توقف فرایند صلح در شبه جزیره کوریا روبروست این افراد فقط بر غیراتمی شدن تاکید می‌ورزند در حالی که اجازه اقدامی از سوی دولت امریکا نمی‌دهند.

کوریای شمالی همچنین از امریکا خواسته است رسما پایان جنگ کوریا در سال ۱۹۵۳ میلادی را اعلام کرده و راه را برای امضای رژیم دایمی صلح باز کند، ولی واشنگتن تاکنون در این مورد حاضر به اقدام نشده است.

واشنگتن خواستار آن است که قبل از هر تدبیری برای صلح دایمی در شبه جزیره کوریا، کوریای شمالی تسلیحات هسته‌ای اش را نابود کند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=40932