کوریای شمالی قادر است امریکا را هدف قرار دهد

برخی منابع در امریکا اعتراف کرده اند که موشک های کوریای شمالی به راستی قادر است بخش هایی از ایالات متحده را هدف قرار بدهد.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ برخی منابع در ایالات متحده اذعان کرده اند که موشک هایی که از سوی پیونگ یانگ آزمایش می شود؛ قادر است مسافتی طولانی را طی کرده و خاک امریکا را هدف قرار دهد.

رویترز به نقل از برخی منابع دولتی که نامی از آنها برده نشده است؛ امروز سه شنبه (۱۰ اسد) این گزارش را منتشر کرده است.

دولت امریکا تا پیش از این، این گونه وانمود می کرد که موشک های بالستیک کوریای شمالی، در حدی از قابلیت نیستند که بیش از چند صد متر را طی کنند و این موشک ها، هیچ گاه قادر نخواهند بود امریکا را مورد تهدید قرار دهند.

اما حالا رویترز در این گزارش خود، از نگرانی شدید امریکایی ها یاد می کند. ماه گذشته، پیونگ یانگ یک موشک بالستیک مدرن، که قادر به حمل چند کلاهک هسته ای بود را موفقانه مورد آزمایش قرار داد.

در ارزیابی که بعدا از سوی برخی کارشناسان امور نظامی به عمل آمد؛ این طور حدس زده شد که این موشک می توانست دست کم ایالت آلاسکای امریکا را مورد هدف قرار دهد. امریکا و کوریای شمالی اکنون در بدترین وضعیت ممکن، طی چند دهه گذشته قرار گرفته اند.

شبه جزیره کوریا، تبدیل به یک منطقه جنگی شده و کشتی های جنگ امریکا، جاپان، کوریای جنوبی و استرالیا، برای یک جنگ تمام عیار بر ضد پیونگ یانگ آماده اند.

امریکا گفته است؛ تا زمانی که کوریای شمالی به موازین بین الملل احترام نگذاشته و دست از آزمایش های موشکی و هسته ای خود بر ندارد؛ فشارها بر این کشور بیشتر می شود و گزینه حمله نظامی به این کشور هم به قوت خود باقی است.

پیونگ یانگ هم می گوید که آغازگر جنگ نیست؛ اما اگر جنگی از سوی امریکا شروع شود؛ صدها موشک بالستیک، پایگاههای این کشور در شرق آسیا و حتا در داخل خاک امریکا را مورد هدف قرار خواهد داد.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=5513