گروه تروریستی بوکوحرام ۱۲ دهقان را سر برید

مقام های نظامی نیجریا خبر دادند که گروه تروریستی بوکوحرام در حمله به روستایی ۱۲ دهقان را سر بریدند.

به گزارش خبرگزاری صنا به نقل از گزارش شنبه شب فرانس پرس؛ شورشیان بوکوحرام به روستای «کاله» واقع در فاصله ۲۰ کیلومتری شهر مایدوگوری مرکز ایالت بورنو در شمال شرق نیجریا حمله کردند.

براساس این گزارش، نیروهای امنیتی و نظامی نیجریا اجساد ۱۲ نفر را در مزارع روستای کاله یافتند.

طی سال های گذشته، بوکوحرام به حملات خود علیه دهقانان با هدف غارت مواد غذایی یا به اتهام حمایت روستاییان از ارتش نیجریا افزوده است.

ارتش نیجریا جمعه گذشته در بیانیه ای اعلام کرد: نیروهای دولتی موفق شدند حمله عناصر گروه تروریستی بوکوحرام به یک پایگاه نظامی در ایالت بورنو را خنثی کنند و ۷۶ نفر از آن ها را از پای درآورند.

«بوکوحرام » در زبان هوسایی، به معنای «حرام بودن آموزش غربی» است. این گروه در ماه جنوری سال ۲۰۰۲ (جدی ۱۳۸۰) به دست فردی به نام « محمد یوسف» تاسیس شد.

«ابوبکر شیکاو» سرکرده گروه تروریستی بوکوحرام ۱۸ ماه دلو گذشته با انتشار ویدیویی مقام های نیجریا و طرفداران آموزش به سبک کشورهای غربی را به حملات تروریستی بیشتر تهدید کرد.

شیکاو افزود: کسانی که به قوم گرایی و ناسیونالیسم و ترویج آموزش به روش غربی اعتقاد داشته باشند، هدف حملات این گروه قرار می گیرند.

او از سال ۲۰۰۹ میلادی و پس از کشته شدن «محمد یوسف » بنیانگذار بوکوحرام، رهبری این گروه را برعهده دارد.

بوکوحرام پیش تر با شبکه القاعده ارتباط داشت اما در مارچ (حوت) ۲۰۱۵ با ابوبکر البغدادی سرکرده گروهک تروریستی داعش بیعت کرد و نام خود را به ولایت غرب آفریقا تغییر داد.

بوکوحرام فعالیت خود را در کشورهای حوزه دلتای نیجر از جمله نیجریا، نیجر و کامرون و همچنین چاد گسترش داده و با حملات انتحاری با استفاده از زنان و کودکان، هزاران شهروند این کشورها را به خاک و خون کشیده است.

عملیات تروریستی بوکوحرام تاکنون باعث کشته شدن ۲۰ هزار نفر و آواره شدن بیش از دو میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در نیجریا شده است.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

+ 24 = 33

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=46634