یمن جهنمی برای کودکان / مرگ، جان ۱۰۰ هزار کودک یمنی را تهدید می کند

صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل (یونیسف) اعلام کرد، درگیری الحدیده به ویژه در صورت افزایش آن، جان ۱۰۰ هزار کودک یمنی را تهدید می‌کند.

به گزارش خبرگزاری صنا، یونیسف در گزارشی تحت عنوان “تاثیرات درگیری الحدیده بر کودکان یمن” گفت، الحدیده مهمترین بندر برای ورود مواد غذایی و کمک‌های ضروری به یمن است و هزاران کودک در سراسر این کشور به کالاهایی نیاز دارند که روزانه از بندر الحدیده وارد می‌شود.

این سازمان اعلام کرد، درگیری حدیده به ویژه در صورت افزایش آن، جان ۱۰۰ هزار کودک یمنی را تهدید می‌کند.

طبق اعلام این سازمان بین المللی، ۷۰ درصد واردات یمن از طریق بنادر “الحدیده” و “صلیف” واقع در شمال این ولایت صورت می‌گیرد و تعلیق فعالیت‌های این بندر تاثیر انسانی فاجعه‌باری بر کودکان خواهد گذاشت.

الحدیده حدود ۶۰۰ هزار باشنده دارد که نیمی از آنها کودک هستند و در میان درگیری‌ها قرار دارند.

یونیسف در گزارش خود آورد: سه چهارم ساکنان یمن نیازمند کمک‌های انسانی هستند که بیش از ۱۱ میلیون تن آنها را کودکان تشکیل می‌دهند.

بیش از نیمی از مراکز بهداشتی این کشور به دلیل خسارت‌هایی که در طول درگیری‌ها دیده‌اند یا به دلیل کمبود بودجه به حالت تعطیلی درآمده‌اند.

سازمان مذکور تعداد کودکانی که از سوء تغذیه حاد رنج می‌برند را ۱.۸ میلیون تن تخمین زد که جان ۴۰۰ هزار تن از آنها در اثر این مساله در خطر است.

یونیسف اعلام کرد، نابسامانی موجود در سازمان‌های آب و بهداشت یمن موجب شده ۸.۶ میلیون کودک نتوانند به صورت پیوسته به آب سالم و خدمات بهداشتی دسترسی داشته باشند.

این سازمان در پایان گزارش خود آورده است، در صورت افزایش حملات نظامی در الحدیده جان ۲۵۰ هزار یمنی از جمله ۱۰۰ هزار کودک در خطر خواهد بود.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=39489