یک طیاره نظامی روسیه در سوریه ناپدید شد

وزارت دفاع روسیه تایید کرد که یک طیاره نظامی این کشور که در حال گشت زنی در نزدیکی سواحل سوریه بوده، ناپدید شده است.

به گزارش خبرگزاری صنا؛  ارتباط با خدمه پرواز شب گذشته (دوشنبه ۲۶ سنبله) بر روی دریای مدیترانه در ۳۵ کیلومتری ساحل سوریه قطع شد.

در این طیاره ۱۴ نفر بودند که فعلا سرنوشت شان مشخص نیست.

در بیانیه وزارت دفاع روسیه آمده:” شب گذشته، یک طیاره گشتی از نوع ایلوشین- ۲۰ با چهارده سرنشین هنگام پرواز بر فراز دریای مدیترانه در فاصله ۳۵ کیلومتری سواحل سوریه از صفحه رادار محو شد و جستجو برای یافتن آن به جریان افتاده است.”

گفته می‌شود که این طیاره از یک ماموریت گشت‌زنی به پایگاه هوایی روسیه در سوریه باز می‌گشت.

به گفته وزارت دفاع روسیه، هنوز اثری از طیاره یافت نشده است.

وزارت دفاع روسیه در مورد علت احتمالی سقوط توضیحی نداده اما گفته است که طیاره هنگامی ناپدید شد که چهار فروند جنگنده اف-۱۶ اسرائیلی در عملیاتی علیه تاسیساتی در لاذقیه در سوریه شرکت داشتند.

وزارت دفاع روسیه افزوده است که در همان زمان، شلیک یک فروند موشک از یک ناوشکن فرانسوی نیز ثبت شده اما به ارتباط احتمالی بین ناپدید شدن طیاره باعملیات هوایی اسرائیل و شلیک موشک فرانسوی اشاره‌ای نکرده است.

منابع نظامی روسیه گفته است که در حمله طیاره های اسرائیلی به اهدافی در لاذقیه، دفاع ضد هوایی سوریه نیز با شلیک موشک و تیراندازی ضدهوایی فعال بود.

مقامات سوریه هنوز در مورد این حادثه اظهار نظری نکرده‌اند و سخنگوی ارتش اسرائیل هم از تایید یا تکذیب عملیاتی در شب گذشته علیه اهدافی در سوریه خودداری ورزیده و گفته است که اسرائیل نسبت به گزارش‌های خبری اظهار نظری نمی‌کند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=43645