انفجار تروریستی در پاکستان ۳۱ کشته و زخمی برجای گذاشت

پاکستان امروز جمعه شاهد یک انفجار بزرگ در شهر کویته بود که طی آن، دست کم ۱۱ تن کشته و بیش از ۲۰ نفر دیگر زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ انورالحق کاکر، سخنگوی دولت ایالت بلوچستان پاکستان گفته است که امروز صبح (۲ سرطان) انفجاری مهیب در مرکز شهر کویته و در نزدیکی یک اداره پولیس به وقوع پیوست.

به گفته وی؛ هنوز هدف مهاجمان روشن نیست که قصد داشتند این مرکز پولیس را آماج قرار دهند و یا به یک پایگاه نظامی که در نزدیکی این منطقه واقع شده بود حمله کنند.

خبرگزاری رویترز هم به نقل از شهزاده فرحت سخنگوی پولیس ایالت بلوچستان می گوید که در این حمله، دست کم ۱۱ تن کشته و بیشتر از ۲۰ تن دیگر زخم برداشتند.

هنوز از ماهیت حمله و تعداد مهاجمان گزارشی منتشر نشده؛ اما به گفته پولیس، این حمله انفجاری بوده و مسوولیت آن را نیز به دوش طالبان این کشور انداخته اند.

تاهنوز فرد یا گروهی مسوولیت این حمله را به عهده نگرفته است؛ اما معمولا طالبان این کشور، عامل اصلی چنین حملاتی هستند.

جمهور نوشت: گروههای تروریستی پاکستانی در افغانستان نیز چنین اقداماتی را انجام می دهند که همیشه تلفات انسانی زیادی به بار می آورد.

دولت نظامی پاکستان، همواره متهم به حمایت از این گروههای تروریستی می باشد.

این اتهام از سوی کشورهای منطقه از جمله افغانستان بر ضد پاکستان مطرح می شود و برخی چهره های سیاسی پاکستانی هم به این امر اذعان داشته اند.

الطاف حسین رهبر حزب اتحاد قومی پاکستان، چندی پیش و در پی حمله خونین ماه گذشته در وزیر اکبرخان کابل، دولت پاکستان را مسوول حمایت مستقیم از طالبان عنوان کرد.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=3230