روسیه مواضع داعش را در سوریه موشک باران کرد

نیروی دریای روسیه صبح امروز مواضع داعش را در سوریه، از طریق ناو و زیر دریایی، مورد هدف چندین موشک قرار داد.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ صبح امروز جمعه (۲ سرطان) نیروی دریای روسیه از دو ناو “آدمیرال اسن” و “گریگوروویچ” و زیر دریایی “کراسنودار” چندین موشک به سمت مواضع داعش شلیک کرد. به نقل از راشاتودی؛ وزارت دفاع روسیه در بیانیه ای اعلام کرده است که این موشک ها مواضع گروه تروریستی داعش را در ولایت حما هدف قرار گرفته است.

این موشک ها از دو ناو و یک زیردریایی ارتش این کشور در شرق دریای مدیترانه شلیک شد و گفته می شود که یک انبار بزرگ مهمات، شماری از سنگرها و ادوات زرهی این گروه را در بخش هایی از این ولایت نابود کرده است.

نوع این موشک ها، “بالدر کالیبر” گفته شده است. مسکو در جنگ سوریه نقش تعیین کننده ای دارد. این کشور پس از اینکه در سال ۱۳۹۴ به صورت جدی وارد این نبرد شد؛ ظرف کمتر از یک سال، مسیر جنگ را به نفع بشار اسد رییس جمهوری این کشور تغییر داد.

امریکا و روسیه گرچه در سوریه بر ضد داعش می جنگند؛ اما در حمایت از طرف های درگیر، موضعی مخالف دارند. واشنگتن حامی مخالفین دولت است و مسکو از دولت اسد پشتیبانی می کند.

روسیه در پایگاه هوایی “حمیمیم” در ولایت لاذیقه، چندین فروند هواپیما مستقر کرده و افزون بر آن؛ از ناوهای هواپیمابر و جنگی خود نیز در نبرد سوریه استفاده می کند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=3233