انفجار انتحاری در نزدیکی مسجدالحرام

رسانه های عربستانی اعلام کرده اند که یک عامل انتحاری، پس از در محاصره قرار گرفتن نیروهای امنیتی خود را منفجر کرده و سه حمله دیگر نیز از سوی پولیس این کشور خنثا شده است.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ رسانه های سعودی بامداد امروز شنبه (۳ جوزا) گفته اند که یک عامل انتحاری در منطقه “اجیاد” مکه معظمه پس از شناسایی از سوی پولیس خود را منفجر کرده است.

همچنین نیروهای امنیتی این کشور از سه عملیات تروریستی در جده و مکه معظمه پیش گیری کرده اند. گفته می شود که انفجار صورت گرفته در نزدیکی مسجدالحرام بوده که در این حمله دست کم ۱۱ تن به شمول پنج نیروی پولیس زخم برداشته اند.

شبکه العربیه نیز گزارش داده که یک عامل انتحاری دیگر در داخل مسجدالحرام، پیش از آنکه موفق به حمله گردد؛ به وسیله گلوله از پا در آمده و کشته شده است.

به گفته این شبکه؛ اهداف عاملان انتحاری، مکه معظمه و شهر جده بود که توسط نیروهای امنیتی این کشور شناسایی و خنثا گردیده است.

وزارت داخله عربستان نیز طی بیانیه ای؛ ضمن تایید این حملات گفته است که عاملان انتحاری، قصد هدف قرار دادن زایران بیت الله حرام را داشتند و عملیات آنها خنثا شده است.

در بیانیه وزارت داخله عربستان آمده است که پنج نفر در این ارتباط بازداشت شده اند که گمان می رود از اعضای گروههای تروریستی و عاملین اجرای این حملات بودند.

در میان این افراد یک زن نیز وجود دارد. گفته می شود که این گروه چند نفری از تروریستان، قصد حمله به سه نقطه از جمله یکی از نقاط حساس در ولایت جده، و دو نقطه دیگر در منطقه “العسله” در شهر مکه معظمه و منطقه “اجیادالمصافی” در اطراف مسجدالحرام را داشتند.

تمام کشورهای مسلمان در اولین بیانیه های خود، این اقدامات تروریستی را محکوم و تروریسم را دشمن دین و تمامی مذاهب اسلامی خوانده اند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=3250