داعش در افغانستان در حال نیرومندشدن است

رییس ستاد ارتش پاکستان می‌گوید گروه تروریستی داعش در افغانستان در حال نیرومندشدن است.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ جنرال قمر بجوا، رییس ستاد ارتش پاکستان روز گذشته به ساحۀ پاره‌چنار رفته بود، طی سخنانی گفته‌است که پاکستان از ناحیۀ خط دیورند به دسیسه مواجه است.

این جنرال نظامی پاکستان گفته‌است هنوز هم از آن‌طرف خط دیورند بالای پاکستان تهدیدهایی وجود دارد و گروه داعش در خاک افغانستان در حال قدرت‌مندشدن است.

این در حالی‌ست که حکومت افغانستان می گوید گروه داعش در کشور سرکوب گردیده و نمی‌تواند تهدید کلانی به امنیت باشد.

پیش از این ناتو هم گفته بود که ساحۀ فعالیت گروه داعش در افغانستان به حد اکثر رسیده و بیش‌تر افراد این گروه در حمله‌های هوایی نیروهای خارجی و عملیات‌های نیروهای افغان کشته شده‌اند.

بجوا گفته‌است که مردم پاکستان در برابر دسیسه‌ها نیرومند باقی می‌مانند و ادعا کرده که هدف از تهدیدها، ایجاد تفرقه در میان مردم پاکستان است.

از سویی، حکومت افغانستان باور دارد که خود پاکستان گروه‌های هراس‌افگن به شمول داعش و طالبان را حمایت می‌کند و آنان را در خاکش پناه داده‌است.

یک روز پیش ینس ستولتنبرگ، دبیر کل ناتو هم گفت که حکومت افغانستان باید یک راه حل به از میان برداشتن پناه‌گاه‌های هراس‌افگنان پیدا کند و این پناه‌گاه‌ها در خاک پاکستان نابود گردند.

در همین حال، مقام‌های پاکستانی ادعا می‌کنند که گروه‌های طالبان و شبکۀ حقانی دیگر در پاکستان نیستند و در خود خاک افغانستان حضور دارند.

هرچند سنای امریکا نیز حضور پناه‌گاه‌های آنان در پاکستان را تایید کرده و ناتو نیز به دریافت راه حل برای آن تاکید می‌کند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=3592