اقدامات بی تدبیرانه ترامپ ، جایگاه امریکا را متزلزل می کند

ترامپ

خبرگزاری استرالیایی ای بی سی نیوز در تحلیلی جایگاه امریکا به عنوان قدرت اول جهان را رو به تزلزل خواند و اقدامات بی تدبیرانه ترامپ را مسئول این اتفاق دانست.

به گزارش خبرگزاری صنا، خبرگزاری ABC NEWS نوشت: این هفته در اجلاس گروه ۲۰، ترامپ جایگاه امریکا به عنوان قدرت اول جهان را تحت الشعاع قرار داد، ملت امریکا را خوار کرد و متحدان این کشور را گیج و مبهوت ساخت.

این خبرگزاری در ادامه اضافه کرد: با توجه به آنکه امریکا دیگر به توافق آب و هوایی پاریس بازنخواهد گشت، در نتیجه یک رئیس جمهور با تدبیر در این شرایط به طور قطع به دنبال موضوعی می گشت تا رهبران جهان را در آن با خود همراه کند. اما ترامپ اگرچه می توانست از موضوع آزمایش های موشکی کوریای شمالی برای این منظور بهره ببرد اما به نفع روسیه و چین از تاکید بر این موضوع خودداری کرد و رهبران دیگر را که بسیار برای نتیجه گیری در این مقوله انتظار می کشیدند ناامید ساخت.

به نوشته این سایت خبری، ترامپ تشنه قدرت است تا بدین ترتیب شناخته شود، بتواند تمام تریبون ها را به خود اختصاص داده و تمام وقت موضوع گفتگوها در جهان باشد. برای این شخص معنی حرف هایی که می زند اهمیتی ندارد و به همین خاطر است که حرفی که امروز می زند را روز دیگر به راحتی تکذیب می کند. امریکا در اجلاس گروه ۲۰ ‘تنها’ و ‘منزوی’ بود که نشان می دهد سیاست های ترامپ در محدود ساختن روابط امریکا با دنیای بیرون در نهایت به نتیجه رسیده است.

به نقل از ‘ای بی سی نیوز’، ترامپی که از روی متون تنظیم شده سخنرانی می کند با ترامپ واقعی متفاوت است. وی در لهستان از روی متن در مورد ‘اهمیت حفظ ارزش های غربی’ سخن گفت و توجهات زیادی را به خود جلب کرد اما ترامپ حقیقی آن شخصی است که وقت گران بهای خود به عنوان رهبر امریکا را صرف مبارزه با رسانه ها، سیستم قضایی امریکا و اژانس های خصوصی در این کشور می کند. این شخص نه علاقه ای برای رهبری جهان دارد و نه از توانایی لازم برخوردار است.

به نوشته این سایت استرالیایی، امریکا به زودی از جایگاه خود به عنوان رهبر جهان نزول خواهد کرد و به دنبال سقوط این کشور، چین و روسیه جای این کشور را در صحنه های بین المللی خواهند گرفت و بدون شک قاعده بازی در جهان را تغییر خواهند داد.

این خبرگزاری در ادامه با انتقاد از رفتارهای غیرمدبرانه ترامپ ادامه داد: سقوط امریکا که مخالفان و موافقان خود را دارد بزرگترین تهدید برای ‘ارزش های غربی’ خواهد بود که وی دم از حفظ آن ها می زند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=4071