نامه سیاستمداران جهان به ترامپ و پوتین

روسای جمهور روسیه و امریکا

چهار تن از سیاستمداران سرشناس روسیه ، امریکا، آلمان و انگلیس با انتشار نامه ای از روسای جمهور روسیه و امریکا خواستند تا برای تامین منافع موجودیتی مشترک همکاری کنند.

به گزارش خبرگزاری صنا به نقل از مهر ، این نامه را «ایگور ایوانف» وزیر خارجه اسبق روسیه، «دس برون» وزیر دفاع اسبق انگلستان، «ولفگانگ ایشینگر» رئیس آلمانی کنفرانس امنیتی مونیخ و سناتور «سام نون» رئیس اسبق کمیته نیروهای مسلح سنای امریکا نوشته اند.

در این نامه با اشاره به افزایش شکاف و اختلاف بین روسیه و امریکا که از زمان جنگ سرد بی سابقه می باشد و موجب افزایش بی اعتمادی بین دولت ها شده است بر لزوم برداشتن گام هایی از سوی طرفین برای تامین امنیت مردمانی که در دو سوی اقیانوس اطلس زندگی می کنند تاکید شده است.

در این نامه از اولین دیدار «دونالد ترامپ» و «ولادیمیر پوتین» در هامبورگ از آن به عنوان فرصتی منحصر به فرد یاد شده است. این افراد تاکید کرده اند که امریکا، اروپا و روسیه باید با وجود اختلافات در زمینه حفظ منافع موجودیتی مشترک که کاهش تسلیحات هسته ای و دیگر تهدیدات نظامی و مقابله با تروریسم از مهمترین آنها است با همدیگر همکاری کنند.

این افراد در اولین گام خواستار انتشار بیانیه ای مشترک از سوی روسای جمهور امریکا و روسیه شده اند که در آن تاکید شود جنگ هسته ای هیچ برنده ای نخواهد داشت و هرگز نباید صورت بگیرد.

در گام دوم از پوتین و ترامپ خواسته شده است تا همکاری های نظامی روسیه و ناتو در قالب «گروه مدیریت بحران نظامی روسیه و ناتو» افزایش یابد تا از بروز اشتباهات فاجعه بار جلوگیری شود و موجب افزایش اعتماد شود.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=3400