چه زمانی جنگ در افغانستان پایان خواهد یافت

دونالد ترامپ رییس جمهور امریکا در نشستی با مشاوران نظامی خود از عدم پیشرفت نظامیان امریکایی در جنگ افغانستان انتقاد کرده و گفته که وی می‌خواهد بداند که چه زمانی جنگ در افغانستان پایان خواهد یافت.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ ناراحتی و شک و تردیدهای ترامپ نسبت به بن بست موجود در جنگ افغانستان به جای رسیده که حتی آقای ترامپ برکناری جنرال جان نیکلسن، فرمانده عمومی ماموریت حمایت قاطع نیروهای بین المللی در افغانستان را پیشنهاد کرده است.

رسانه های امریکایی به قول از شماری از مقامات امریکایی که نخواسته اند نام‌شان افشا شوند؛ گزارش داده‌اند که ترامپ در جریان یک نشست ماه گذشته با مشاوران خود از عدم پیشرفت در جنگ افغانستان انتقاد کرده و تقاضا نموده تا بداند، چه زمانی جنگ در افغانستان پایان خواهد یافت.

صدای امریکا نوشت؛ این مقامات گفته اند که رییس جمهور ترامپ به مشاوران خود گفته که “امریکا برنده جنگ در افغانستان نمی‌باشد” و حتی به جیم متیس وزیردفاع و جوزف دنفورد رییس ستاد مشترک ارتش امریکا گفته که باید در مورد برکناری جنرال جان نیکلسن، فرمانده عمومی ماموریت حمایت قاطع در افغانستان، غور کنند.

رییس جمهور ترامپ در حالی از تداوم جنگ و نتایج کار ژنرال نیکلسن در افغانستان اظهارناراحتی کرده که آقای نیکلسن چندی پیش گفته بود که جنگ در برابر گروهای فعال دهشت افگن در افغانستان پایان خواهد یافت، اما وی تاکید کرد این امر کار ساده و چند روزه نمی‌باشد.

آقای نیکلسن همچنان تأیید کرده بود که جنگ افغانستان به بن بست رسیده و به خاطر از بین بردن این بن بست، او نیازمند حضور سربازان اضافی امریکا در آن کشور است.

به گفته مقامات امریکایی که از جریان نشست ماه گذشته قصرسفید خبرداده اند، شک و تردیدهای آقای ترامپ در مورد جنگ در افغانستان باعث تاخیر اعلام یک استراتیژی جدید ایالات متحده برای افغانستان نیز شده است.

براساس استراتیژی جدید، انتظار می‌رود که از سه الی پنج هزار سرباز اضافی امریکا به افغانستان فرستاده شود.

دیدار رییس جمهور ترامپ با مشاورانش یک روز پس از آن صورت گرفته بود که آقای ترامپ با گروه از نظامیان سابقه دار امریکایی که در افغانستان خدمت کردند، بخاطر جمع آوری نظریات آنان برای پیروزی در جنگ افغانستان صحبت کره بود.

در این دیدار، آقای ترامپ گفته بود، می‌خواهد از کسانی بشنود که عملاً در میدان جنگ افغانستان تجربه دارند.

انتظار می‌رود دیدار بعدی رییس جمهور ترامپ با مشاورانش، امروز پنجشنبه (۱۲ اسد* در قصرسفید برگزار شود.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=5740