انتحار و انفجار نمی‌تواند وحدت مردم افغانستان را متزلزل کند/ نام همه اقوام ساکن افغانستان در شناسنامه‌های برقی ذکر شود

رئیس بنیاد سترجنرال سید حسین انوری با تأکید بر اینکه نام همه اقوام ساکن افغانستان در شناسنامه‌های برقی ذکر شود، گفت: درج اقوام چهارده‌گانه و حذف ۳۱ قوم دیگر از شناسنامه‌های برقی خلاف موازین حقوق بشری است.

«سیدمهدی انوری» رئیس بنیاد سترجنرال سید حسین انوری در گفتگو با خبرگزاری صنا، اظهار داشت: از اعلام زمان توزیع شناسنامه از سوی اداره توزیع شناسنامه‌های برقی استقبال می‌کنیم، اما همه اقوام باید در آن مورد توجه قرار گرفته و درج شود.

انوری با اشاره به گفته‌های رئیس اداره توزیع شناسنامه‌های برقی مبنی بر حذف اقوامی که در قانون اساسی ذکر نشده‌اند، تصریح کرد: همایون محتاط باید بداند که سایر اقوام نیز ساکن همین کشور هستند، خون داده‌ و برای توسعه کشور قربانی تقدیم کرده‌اند.

وی همچنین از رئیس جمهور کشور خواست تا طی فرمانی حکم درج تمام اقوام را در شناسنامه‌های برقی اعلام کند و به حقوق بشر احترام بگذارد.

انوری درج نام همه اقوام در شناسنامه‌های برقی را عامل گسترش وحدت بین مردم خواند و تأکید کرد: این روند هیچگاه نفاق را بروز نمی‌‎دهد.

رئیس بنیاد سترجنرال سید حسین انوری با اشاره به فاجعه هولناک «میرزاولنگ» آنرا دسیسه دشمنان مردم افغانستان خواند و گفت: دشمنان همواره در تلاش هستند تا به پیکر افغان‌ها ضربه وارد کنند.

سید مهدی انوری با تأکید بر اینکه مردم اتحاد و وحدت خود را حفظ کنند، افزود: دولت باید با درک مشکلات مردم و شناسایی دشمنان، طرح جامعی را برای برون رفت از وضعیت کنونی تهیه کند.

انوری فاجعه میرزاولنگ را یک جنایت ضد بشری خواند و تصریح کرد: دشمنان بدانند که نمی‌توانند با کشتار مردم بیگناه و کودکان، وحدت را از بین آن‌ها محو کند.

وی در پایان سخنان خود از تمام اقوام ساکن افغانستان خواست تا با همدلی و همبستگی، دسیسه دشمنان افغانستان که همانا نفاق‌افگنی است را خنثی کند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=6219