کمپین عفو بین‌الملل برای تحریم کالاهای اسرائیلی

حمایت از فلسطین
حمایت از فلسطین

عفو بین‌الملل در کمپینی در حمایت از فلسطین، از دولت انگلیس خواست تا واردات تمامی کالاهای تولید شده در شهرک‌های یهودی نشین را متوقف و از نفوذ خود برای توقف نقض حقوق بشر علیه فلسطینیان استفاده کند.

به گزارش خبرگزاری صنا،  سازمان عفو بین الملل می‌گوید: چنین اقدامی می‌تواند به پایان دادن به سودهای کلان چندین میلیون پوندی که به نقض حقوق بشر گسترده از سوی اسرائیلی‌ها علیه فلسطینی‌ها دامن می‌زند، کمک کند.

همزمان با پنجاهمین سالگرد اشغال کرانه باختری، قدس و نوار غزه فلسطین به دست اسرائیل، سازمان عفو بین‌الملل کمپینی را برای درخواست از تمامی کشورها جهت توقف واردات کالاهای تولید شده در مناطق اشغالی آغاز کرده است.

این سازمان در این کمپین از کشورها خواسته تا مانع از فعالیت شرکت‌های خود در مناطق شهرک‌نشینان یا معامله با کالاهای تولید شده در این مناطق شوند.

شهرک سازی اسرائیل در کرانه باختری و قدس اشغالی براساس قوانین بین‌المللی غیرقانونی تلقی شده و از سوی سازمان ملل و اتحادیه اروپا محکوم شده است.

این مسئله همچنین به عنوان مانعی بزرگ در ایجاد یک کشور فلسطینی در کنار اسرائیل شناخته می‌شود.

روزنامه ایندیپندنت به نقل از سازمان عفو بین‌الملل نوشت: با وجود این، صدها میلیون پوند کالاهای تولید شده در مناطق اشغالی اسرائیل هر ساله به سراسر جهان صادر می‌شود.

این سازمان حقوق بشری همچنین اعلام کرده شرکت‌های تجاری بین‌المللی به ساخت شهرک‌ها و گسترش آنها کمک می‌کنند.

سازمان عفو بین‌الملل در ادامه بیانیه خود به مناسبت پنجاهمین سال اشغال کرانه باختری به دست اسرائیل دولت انگلیس را به سکوت در برابر اسرائیل متهم کرد در حالی که این رژیم خانه‌های فلسطینیان را نابود کرده و از زمین و منابع طبیعی آنها سوءاستفاده می‌کند.

خرما، آب معدنی و حلوا از جمله کالاهایی است که در مناطق اشغالی تولید و به انگلیس وارد می‌شود.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=2302