افتتاح فدراسیون ورزش‌های هوایی در افغانستان

کمیته ملی المپیک، به هدف ارتقاء سطح ورزش در کشور، “فدراسیون ورزش‌های هوایی” را در کابل افتتاح کرد.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ باور هوتک رییس کمیته ملی المپیک روز گذشته (۱۰ دلو) در مراسم افتتاحیه این فدراسیون در کابل گفت: “ورزش‌های هوایی یکی از ضروری ترین رشته های ورزشی برای کشور به حساب می آید. ما توجه جدی به این ورزش داشته و تلاش می کنیم که تمام امکانات مدرن لازم را در اختیار این فدراسیون قرار بدهیم”.

آقای هوتک بیان داشت:” ورزش‌های هوایی دارای رشته‌های زیادی است که می‌تواند زمینه ساز ارتقاء سطح ورزش کشور شده و جوانان زیادی را به خود جذب کند.همچنان این رشته ورزشی کمک‌های شایانی به نیروهای امنیتی و دفاعی مان خواهد کرد.”

نوید پوپل رییس فدراسیون تازه تاسیس ورزش های هوایی نیز در این مراسم گفت: “تاکنون بیش از ۱۰۰ ورزشکار در این رشته در حال تمرین استند که ۹۰ تن آنان در این فدراسیون ثبت نام شده اند”.

وی افزود:”این ورزشکاران تاکنون به دلیل نبود امکانات کافی، با هزینه های شخصی خود در کشور های دیگر آموزش ها را فرا می گرفتند. آنان درحال حاضر در بیش از ۱۲ ولایت، نیز با هزینه های شخصی خود تمرین می کنند”.

آقای پوپل همچنان گفت: ” برای تمرین این ورزشکاران محل هایی در شماری از ولایت های کشور در نظر گرفته شده است. در سال آینده تمرینات آنان به صورت رسمی با حمایت این فدراسیون آغاز شده و مسابقاتی در آن سال نیز راه اندازی خواهد شد”.

وی بیان داشت: “این فدراسیون در نظر دارد تا شماری از مربیان خارجی را فرا خوانده و نیز تمام امکانات لازم را برای این ورزشکاران فراهم و آنان را برای اشتراک در مسابقات خارجی آماده کند”.

وی همچنان گفت: “مسابقات بیرون مرزی ورزش های هوایی در انتظار ورزشکاران افغان است. ما هفت ورزشکار زبده برای اشتراک در مسابقات جاکارتا در رشته پاراگلایدر این ورزش داریم”.

گفتنی است که ورزش های هوایی در افغانستان توسط نوید پوپل رییس کنونی فدراسیون ورزش های هوایی در افغانستان راه اندازی شد.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=20097