به مسئولان فدراسیون فوتبال اعتماد نداریم/ نماینده‌های فیفا با روئسای فوتبال ولایات دیدار کنند

شماری از روئسای فدراسیون‌های فوتبال ولایت‌های افغانستان با بیان اینکه نمایندگان با صلاحیت فیفا زودی به کابل می‌آیند، گفتند: دبیرکل فدراسیون فوتبال بی‌طرف نیست و باید روئسای فدراسیون‌های ولایات با نماینده‌های فیفا گفتگو کند.

به گزارش خبرگزاری صنا، شماری از روئسای فدراسیون فوتبال ولایت‌های افغانستان در نشست خبری پیرامون اعزام نماینده‌های فدراسیون جهانی فوتبال به افغانستان تأکید کردند: ما به مسئولان فدراسیون فوتبال اعتماد نداریم و با نماینده‌های فیفا باید روئسای فوتبال ولایت‌ها گفتگو کنند.

«امان الله فیضی» رئیس فدراسیون فوتبال ولایت جوزجان در این نشست گفت: فوتبال افغانستان در چند سال گذشته مسیر خوبی را طی کرده و افتخاراتی را به دست آورده، اما در یک سال گذشته بخاطر عدم برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال، ناهماهنگی‌ها و ناهنجاری‌هایی روبرو بوده است.

فیضی با بیان اینکه عدم رهبری درست، فوتبال افغانستان را با چالش مواجه کرده، افزود: شکست در برابر ضعیف‌ترین تیم دنیا (کامبوج) نشان داد که فوتبال کشور با چالش بزرگی مواجه است.

وی تصریح کرد: تمام مشکلات پیرامون فوتبال افغانستان ریشه در عدم برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال داشته و مسئولان این فدراسیون نیز دچار هراس شده‌اند که مبادا در انتخابات شکست بخورند.

رئیس فوتبال جوزجان توضیح داد: روئسای فوتبال ۲۲ ولایت کشور مبنی بر نارضایتی از عدم برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال و فساد در این نهاد، به تاریخ ۱۰ جدی سال گذشته نامه‌های جداگانه‌ای به فدراسیون جهانی فوتبال ایمیل کرده‌بودند.

فیضی افزود: فیفا در اول ماه جولای به جواب نامه‌های روئسای فدراسیون‌های فوتبال نوشت که بزودی نماینده‌های با صلاحیتی را برای بررسی وضعیت فوتبال افغانستان به کابل اعزام می‌کنند.

وی با بیان اینکه فیفا در جلسه عمومی خود موضوع فوتبال افغانستان را بررسی کرده، تصریح کرد: فیفا به برگزاری انتخابات به موقع تأکید کرده و گفته است که با اعزام نماینده‌ها، گام‌های عملی برای برگزاری انتخابات برداشته خواهد شد.

رئیس فدراسیون فوتبال جوزجان در پایان سخنان خود با انتقاد از عملکرد‌های دبیرکل فدراسیون فوتبال تأکید کرد: علیرضا آقا زاده بی‌طرف نیست و روئسای فدراسیون‌های فوتبال ولایات باید با نماینده‌های فیفا دیدار و گفتگو داشته باشند.

در همین حال «حیات الله لوگروال» رئیس فدراسیون فوتبال ولایت کابل در این نشست با تأکید به مشخص شدن زمان برگزاری انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال گفت: دبیرکل فدراسیون باید بی‌طرف باشد، اما آقا زاده عملکرد خلاف قانون و اساسنامه این نهاد دارد.

لوگروال افزود: دبیرکل فدراسیون فوتبال با امضای خود ۲ رئیس فدراسیون‌های فوتبال را برکنار کرده، در حالیکه خود وی استخدامی بوده و کارمند ساده است.

وی در پایان سخنان خود تصریح کرد: اگر به خواست‌های روئسای ولایت‌ها توجه نشود، ما به دادخواهی خود ادامه می‌دهیم.

همچنین «سیدآقا استانکزی» رئیس فدراسیون فوتبال ولایت زابل در این نشست گفت: روئسای فدراسیون‌های فوتبال ولایات در تمام ولایت‌ها دادخواهی کرده، اما کسی به صدای آنها توجه نکرده است.

استانکزی افزود: برکناری روئسای فدراسیون فوتبال در صلاحیت رئیس عمومی فدراسیون یا دبیرکل نیست، اما اکنون ۹ رئیس برکنار و ۲ تن از وظیفه تعلیق شده‌اند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=5409