سومین پیروزی «ببرهای آبی» در برابر بنگله دیش

تیم کرکت افغانستان سومین رقابت ۲۰ اوورۀ کرکت را با بنگله دیش، با تفاوت تنها یک دوش برنده شد.

به گزارش خبرگزاری صنا، تیم افغانستان که “شیر و خط” را برده بود تصمیم گرفت نخست به میدان برود و بیتنگ کند. در ۲۰ اوور داده شده، تیم ملی افغانستان با از دست دادن شش بازیکن ۱۴۵ دوش کسب کرد.

سمیع الله شینواری ۳۳، اصغرستانکزی ۲۷، محمد شهزاد ۲۶ و عثمان غنی با کسب ۱۹ امتیاز، عمده ترین نقش را در تعین هدف ۱۴۶ دوش به بنگله دیش بازی کردند.

هدف ۱۴۶ در ۲۰ اوور، با توجه به سریع شدن روند بازی های کرکت بسیار سهل به نظر میآید و اکثر تیم ها قادر به گرفتن این هدف می گردند، اما خط بالنگ افغانستان با یک بازی دفاعی تلاش کرد بازیکنان خط بیتنگ بنگله دیش را مهار کنند و نگذارند دوش بیشتر کسب کنند.

رقابت سوم و نهایی ۲۰ اووره میان افغانستان و بنگله دیش، در دو اوور اخیر دو بار رخ بدل کرد.

مشفق الرحیم و محمد الله دو بازیکن بنگله دیشی با مشارکت هم، ۸۴ دوش گرفتند اما این همه تلاش ها تا اوور هژدهم ناکافی می نمود.

در اوور هژدهم، بنگله دیش برای پیروزی در رقابت، از ۱۲ بال به ۳۰ دوش نیاز داشت تا بتوانند سومین رقابت را برنده شود؛ اما توپ انداختن کریم جنت در اوور هژدهم صفحۀ بازی را به نفع بنگله دیش برگشتاند.

مشفق الرحیم در یک اوور در برابر کریم جنت، ۲۱ دوش کسب کرد که شامل پنج ضربۀ چهار نمره یی و یک دوش یک نمره یی بود.

برعلاوۀ افغان ها، حضور هواداران هندی تیم ملی کرکت افغانستان نیز در میدان کرکت دیرادون محسوس بود.

بنگله دیش برای پیروزی در شش توپ به نه دوش نیاز داشت. اما راشد خان در آخرین اوور ، مشفق الرحیم را از میدان حذف کرد و فقط هفت دوش داد.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=33183