تحریک به سوزاندن پیراهن مسی دردسرساز شد

جبرئیل رجوب رئیس اتحادیه فوتبال فلسطین از سوی فیفا به یک سال محرومیت محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری صنا، قبل از آغاز مسابقات جام جهانی فوتبال قرار بود تیم ملی فوتبال آرجانتین با حضور در سرزمین های اشغالی ، یک بازی دوستانه با تیم اسرائیل انجام بدهد. در همین حال رییس اتحادیه فوتبال فلسطین، لیونل مسی را برای حضور در چنین بازی تهدید کرده بود.این بازی البته بنا بر برخی مسائل امنیتی لغو شد اما حالا این موضوع برای این شخص گران تمام شده است.

فیفا (نهاد حاکم بر دنیای فوتبال) اطلاعیه ای را از طریق وبسایت خود منتشر کرد که در ادامه می‌خوانیم:

کمیته انضباطی فیفا جبرئیل رجوب، رئیس اتحادیه فوتبال فلسطین را به دلیل نقض بند ۵۳ آیین نامه انضباطی (ترویج خشونت و نفرت) یک سال محروم و مبلغ ۲۰ هزار فرانک سوئیس جریمه می‌کند. او در بیانیه ای رسانه ای خطاب به هواداران فوتبال از آن ها خواسته بود تضاویر و پیراهن های لیونل مسی را به آتش بکشند.

آرجانتین در ماه جون و در راستای آماده سازی برای مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ قرار بود در بیت المقدس دیداری دوستانه با تیم رژیم اشغالگر قدس برگزار کند. اما این اقدام مورد خشم فلسطینیان واقع شد و رجوب در نامه ای به کلودیو تاپیا (رئیس فدراسیون فوتبال آرجانتین) رژیم صهیونیستی را متهم به استفاده سیاسی از این دیدار کرد.

رجوب در گفتگویی با خبرنگاران در همان ماه با اشاره به هواداران پرتعداد مسی در دنیای عرب گفته بود:«او یک سمبل بزرگ است بنابراین ما او را شخصا هدف قرار می‌دهیم و از همه می‌خواهیم تمامی تصاویر و پیراهن های او را بسوزانند. ما امیدواریم مسی به اینجا نیاید.»

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=41465