انتظار ها به پایان رسید / آغاز جام جهانی فوتبال از فردا

بیست ویکمین دوره ی جام جهانی فوتبال ، مهم ترین رویداد ورزشی جهان بعد از المپیک ، عصر فردا با دیدار روسیۀ میزبان و عربستان سعودی نماینده قارۀ کهن آغاز خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری صنا ، انتظارها برای دیدن جام جهانی به پایان رسید و با انجام بازی افتتاحیه از ساعت ۱۹:۳۰ فردا (پنج شنبه)، جامی با حضور ۳۲ تیم از پنج قاره رسما آغاز می‌شود.

مسابقات جام جهانی فوتبال از فردا تا ۲۴ سرطان در ۱۲ استادیوم در ۱۱ شهر روسیه از جمله مسکو، کالینین گراد، سن پترزبورگ، ولگاگراد، کازان، نیژنی نووگورود ، سامارا، سارانسک، روستوف نا دنو، سوچی و یکاترینبورگ برگزار خواهد شد.

اروپا با ۱۴ تیم بیشترین سهم از تیم های حاضر در جام جهانی را داراست بعد از این قاره ، آفریقا، آسیا و امریکای جنوبی هر کدام با ۵ سهمیه در رده های بعدی قرار دارند.

گروه‌بندی جام‌جهانی ۲۰۱۸

گروه A: روسیه، عربستان، مصر و اروگوئه

گروه B: پرتغال، اسپانیا، مراکش و ایران

گروه C: فرانسه، استرالیا، پرو و دنمارک

گروه D: آرژانتین، ایسلند، کرواسی و نیجریه

گروه E: برزیل، سوئیس، کاستاریکا و صربستان

گروه F: آلمان، مکزیک، سوئد و کوریای جنوبی

گروه G: بلژیم، پاناما، تونس و انگلیس

گروه H: لهستان، سنگال، کلمبیا و ژاپن

برنامه کامل بازی‌های جام جهانی ۲۰۱۸

مرحله گروهی

پنجشنبه ۲۴ جوزا
روسیه – عربستان، ساعت ۱۹:۳۰ (گروه A )/ ورزشگاه لوژنیکی

جمعه ۲۵ جوزا
مصر – اروگوئه، ساعت ۱۶:۳۰ (گروه A)/ ورزشگاه اکاترینبورگ
ایران – مراکش، ساعت ۱۹:۳۰ (گروه B)/ ورزشگاه سن پترزبورگ
اسپانیا – پرتغال، ساعت ۲۲:۳۰ ( گروهB )/ ورزشگاه ورزشگاه سوچی

شنبه ۲۶ جوزا
فرانسه – استرالیا، ساعت ۱۴:۳۰ (گروه C)/ ورزشگاه کازان
آرجانتین – ایسلند، ساعت ۱۷:۳۰ (گروه D)/ ورزشگاه اسپارتاک
پرو – دنمارک، ساعت ۲۰:۳۰(گروه C)/ ورزشگاه سارانسک
کرواسی – نیجریه، ساعت ۲۳:۳۰ (گروه D)/ ورزشگاه کالینینگراد

یکشنبه ۲۷ جوزا
کاستاریکا – صربستان، ساعت ۱۶:۳۰ (گروه E )/ ورزشگاه سامارا
آلمان – مکزیک، ساعت ۱۹:۳۰ (گروه F)/ ورزشگاه لوژنیکی
برزیل – سوئیس، ساعت ۲۲:۳۰ (گروه E)/ ورزشگاه روستوف

دوشنبه ۲۸ جوزا
سوئد – کوریای جنوبی، ساعت ۱۶:۳۰ (گروه F)/ ورزشگاه نیژنی نووگورود
بلجیم– پاناما، ساعت ۱۹:۳۰ (گروه G)/ ورزشگاه سوچی
انگلیس – تونس، ساعت ۲۲:۳۰ (گروه G)/ ورزشگاه وولگوگارد

سه‌شنبه ۲۹ جوزا
لهستان – سنگال، ساعت ۱۶:۳۰ (گروه H)/ ورزشگاه اسپارتاک
کلمبیا – ژاپن، ساعت ۱۹:۳۰ (گروه H)/ ورزشگاه سارانسک
روسیه – مصر، ساعت ۲۲:۳۰ (گروه A)/ ورزشگاه سن پترزبورگ

چهارشنبه ۳۰ جوزا
پرتغال – مراکش، ساعت ۱۶:۳۰ (گروه B)/ ورزشگاه لوژنیکی
اروگوئه – عربستان، ساعت ۱۹:۳۰ (گروه A)/ ورزشگاه روستوف
ایران – اسپانیا، ساعت ۲۲:۳۰ (گروه B)/ ورزشگاه کازان

پنجشنبه ۳۱ جوزا
فرانسه – پرو، ساعت ۱۶:۳۰ (گروه C)/ ورزشگاه اکاترینبورگ
استرالیا – دنمارک، ساعت ۱۹:۳۰ (گروه C)/ ورزشگاه سامارا
آرجانتین – کرواسی، ساعت ۲۲:۳۰ (گروه D)/ ورزشگاه نیژنی نووگورود

جمعه اول سرطان
برزیل – کاستاریکا، ساعت ۱۶:۳۰ (گروه E)/ ورزشگاه سن پترزبورگ
ایسلند – نیجریه، ساعت ۱۹:۳۰ (گروه D)/ ورزشگاه وولگوگارد
سوئیس – صربستان، ساعت ۲۲:۳۰ (گروه E)/ ورزشگاه کالینینگراد

شنبه ۲ سرطان
بلجیم– تونس، ساعت ۱۶:۳۰ (گروه G)/ ورزشگاه اسپارتاک
کوریای جنوبی – مکزیک، ساعت ۱۹:۳۰ (گروه F)/ ورزشگاه روستوف
آلمان – سوئد، ساعت ۲۲:۳۰ (گروه F)/ ورزشگاه سوچی

یکشنبه ۳ سرطان
انگلیس – پاناما، ساعت ۱۶:۳۰ (گروه G)/ ورزشگاه نیژنی نووگورود
ژاپن – سنگال، ساعت ۱۹:۳۰ (گروه H)/ ورزشگاه اکاترینبورگ
لهستان – کلمبیا، ساعت ۲۲:۳۰ (گروه H)/ ورزشگاه کازان

دوشنبه ۴ سرطان
اروگوئه – روسیه، ساعت ۱۸:۳۰ (گروه A)/ ورزشگاه سامارا
عربستان – مصر، ساعت ۱۸:۳۰ (گروه A)/ ورزشگاه وولگوگارد
ایران – پرتغال، ساعت ۲۲:۳۰ (گروه B)/ ورزشگاه سارانسک
مراکش – اسپانیا، ساعت ۲۲:۳۰ (گروه B)/ ورزشگاه کالینینگراد

سه‌شنبه ۵ سرطان
دنمارک – فرانسه، ساعت ۱۸:۳۰ (گروه C)/ ورزشگاه لوژنیکی
استرالیا – پرو، ساعت ۱۸:۳۰ (گروه C)/ ورزشگاه سوچی
آرجانتین – نیجریه، ساعت ۲۲:۳۰ (گروه D)/ ورزشگاه سن پترزبورگ
کرواسی – ایسلند، ساعت ۲۲:۳۰ (گروه D)/ ورزشگاه روستوف

چهارشنبه ۶ سرطان
کوریای جنوبی – آلمان، ساعت ۱۸:۳۰ (گروه F)/ ورزشگاه کازان
مکزیک – سوئد، ساعت ۱۸:۳۰ (گروه F)/ ورزشگاه اکاترینبورگ
صربستان – برزیل، ساعت ۲۲:۳۰(گروه E)/ ورزشگاه اسپارتاک
سوئیس – کاستاریکا، ساعت ۲۲:۳۰(گروه E)/ ورزشگاه نیژنی

پنجشنبه ۷ سرطان
ژاپن – لهستان، ساعت ۱۸:۳۰ (گروه H)/ ورزشگاه وولگوگارد
کلمبیا – سنگال، ساعت ۱۸:۳۰(گروه H)/ ورزشگاه سامارا
انگلیس – بلجیم، ساعت ۲۲:۳۰(گروه G)/ ورزشگاه کالینینگراد
پاناما – تونس، ساعت ۲۲:۳۰(گروه G)/ ورزشگاه سارانسک

مرحله یک‌هشتم نهایی

شنبه ۹ سرطان
دیدار شماره ۵۰ / تیم اول گروه C – تیم دوم گروه D ،ساعت ۱۸:۳۰/ ورزشگاه کازان آره‌نا
دیدار شماره ۴۹ / تیم اول گروه A – تیم دوم گروه B ،ساعت ۲۲:۳۰/ ورزشگاه فیشت

یکشنبه ۱۰ سرطان
دیدار شماره ۵۱ / تیم اول گروه B – تیم دوم گروه A ،ساعت ۱۸:۳۰/ ورزشگاه لوژنیکی
دیدار شماره ۵۲ / تیم اول گروه D – تیم دوم گروه C ،ساعت ۲۲:۳۰/ ورزشگاه نیژنی نووگورود

دوشنبه ۱۱ سرطان
دیدار شماره ۵۳ / تیم اول گروه E – تیم دوم گروه F ،ساعت ۱۸:۳۰/ ورزشگاه سامارا آره‌نا
دیدار شماره ۵۴ / تیم اول گروه G – تیم دوم گروه H ،ساعت ۲۲:۳۰/ ورزشگاه روستوف آره‌نا

سه‌شنبه ۱۲ سرطان
دیدار شماره ۵۵ / تیم اول گروه F – تیم دوم گروه E ، ساعت ۱۸:۳۰/ ورزشگاه سن پترزبورگ
دیدار شماره ۵۶ / تیم دوم گروه G – تیم اول گروه H، ساعت ۲۲:۳۰/ ورزشگاه اسپارتاک

مرحله یک‌چهارم نهایی

جمعه ۱۵ سرطان
دیدار شماره ۵۷ / برنده بازی ۴۹ – برنده بازی ۵۰، ساعت ۱۸:۳۰/ ورزشگاه نیژنی نورگورود
دیدار شماره ۵۸ / برنده بازی ۵۳ – برنده بازی ۵۴، ساعت ۲۲:۳۰ / ورزشگاه کازان آره‌نا

شنبه ۱۶ سرطان
دیدار شماره ۶۰ / برنده بازی ۵۵ – برنده بازی ۵۶، ساعت ۱۸:۳۰ / ورزشگاه سامارا آکه‌نا
دیدار شماره ۵۹ / برنده بازی ۵۱ – برنده بازی ۵۲، ساعت ۲۲:۳۰/ ورزشگاه فیشت

مرحله نیمه‌نهایی

سه‌شنبه ۱۹ سرطان
دیدار شماره ۶۱ / برنده بازی ۵۷ – برنده بازی ۵۸، ساعت ۲۲:۳۰/ ورزشگاه سن‌پترزبورگ

چهارشنبه ۲۰ سرطان
دیدار شماره ۶۲ / برنده بازی ۵۹ – برنده بازی ۶۰، ساعت ۲۲:۳۰/ ورزشگاه لوژنیکی

بازی رده‌بندی

شنبه ۲۳ سرطان
دیدار شماره ۶۳ / بازنده بازی ۶۱ – بازنده بازی ۶۲، ساعت ۱۸:۳۰/ ورزشگاه سن پترزبورگ

بازی فینال

یکشنبه ۲۴ سرطان
دیدار شماره ۶۴/ برنده بازی ۶۱ – برنده بازی ۶۲، ساعت ۱۹:۳۰/ ورزشگاه لوژنیکی

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=33791