پدر و پسری که در یک روز برای دو تیم ملی فوتبال به میدان رفتند !

ژرژ وه‌آ رئیس جمهور لیبریا به یاد روزهای جوانی، در بازی دوستانه مقابل نایجریا پا به توپ شد.

به گزارش خبرگزاری صنا، هوادران فوتبال در لیبریا سه شنبه شب در مونروویا گردهم آمدند تا در بازی دوستانه تیم ملی این کشور مقابل نایجریا، شاهد تجلیل و بازنشسته شدن شماره ۱۴ لیبریا باشند که سال ها با این پیراهن به میدان رفت. اما هرگز متصور نمی‌شدند که رئیس جمهور کشورشان را با این پیراهن در زمین فوتبال ببینند.

ژرژ وه‌آ، ستاره سابق فوتبال دنیا که همگان بازی های او را در موناکو، پاریسن‌جرمن و میلان به خاطر دارند، در ۵۱ سالگی دوباره به میدان فوتبال بازگشت و در بازی دوستانه مقابل نایجریا ۷۹ دقیقه به میدان رفت.

اگرچه حضور وه‌آ کمکی به لیبریا در این بازی دوستانه نکرد و نایجریا به برتری ۲-۱ رسید، اما دیدن دوباره وه‌آ در زمین فوتبال برای دوستداران فوتبال لیبریا کافی بود.

ژرژ وه‌آ که از روز ۲۲ ژانویه رسما رئیس جمهور لیبریا شده است، تنها بازیکن آفریقایی تاریخ فوتبال محسوب می‌شود که موفق به دریافت جایزه توپ طلا شده است. (۱۹۹۵)

پدر و پسری که در یک روز برای دو تیم ملی فوتبال به میدان رفتند ! پدر و پسر تیم ملی فوتبال توپ طلا
اما در روز بازگشت وه‌آ به زمین فوتبال، هزاران کیلومتر دورتر پسر او با پیراهن کشور دیگری بازی کرد و البته نتیچه مطلوبی هم به دست اورد. تیموتی وه‌آ ۱۸ ساله که اکنون در پاریسن‌جرمن توپ می‌زند، در بازی دوستانه شب گذشته امریکا مقابل مکزیک در نشویل به صورت ثابت بازی کرد و در لحظات پایانی مسابقه جای خود را به مارکو دلگادو داد. امریکا در این مسابقه دوستانه با یک گل مکزیک را شکست داد.

تیموتی که نیویورک به دنیا آمده، در رده های سنی زیر ۱۴، زیر ۱۵ و زیر ۱۷ ساله ها پیراهن امریکا را پوشیده و از مارچ ۲۰۱۸ به تیم بزرگسالان هم دعوت می‌شود. با احتساب بازی دیشب، وه‌آ ۵ بازی ملی و یک گل در کارنامه خود برای ایالات متحده ثبت کرده است.

با توجه به اصالت خانواده و محل زندگی، تیموتی می‌توانست برای تیم های ملی فرانسه، جاماییکا و لیبریا هم بازی کند اما در نهایت تصمیم گرفت در رده ملی، پیراهن امریکا را بپوشد.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=43134