کسب ۱۲ مدال توسط ورزشکاران افغانستان در پنجمین دور مسابقات داخل سالون ترکمنستان

ورزشکاران افغانستان در پنجمین دور مسابقات داخل سالون ترکمنستان موفق به کسب  ۱۲ مدال شدند.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ ورزشکاران ۱۷ رشتۀ ورزشی افغانستان در مسابقات داخل سالون ترکمنستان شرکت کردند که با گرفتن ۱ مدال طلا، ۱ مدال نقره و ۱۰ مدال برنز در میان ۶۴ کشور اشتراک کننده، جایگاه بیست و ششم را از آن خود کردند.

ورزشکاران افغانستان در این مسابقات یازده بار به میدان رفتند که از این میان ۷ بار پیروز شدند و ۴ بار هم شکست خوردند.

روز گذشته، در روز یازدهم و در آخرین روز این رقابت‌ها در رشته‌ی شطرنج، فوتسال، کشتی، سامبو و پهلوانی ورزشکاران کشور به رقابت پرداختند که تنها مصطفی حسینی در رشته کُشتی فرنگی، در وزن ۷۱ کیلوگرام حریف امریکایی‌اش را شکست داد و آخرین مدال این رقابت‌ها را به نام افغانستان ثبت کرد.

در نخستین روز این دوره مسابقات، افغانستان صاحب یک مدال طلا و یک مدال نقره شد.

حسین بخش صفری ورزش‌کار ۲۳ ساله‌ی کشور، توانست اولین و تنها مدال طلای کاروان ورزشی افغانستان را بدست آورد.

او در بخش ورزش‌های رزمی و در رشته‌ی رزمی نیوفول کنتاکت جوجیتسو، در وزن ۶۲ کیلوگرم توانست رقبای خود را شکست دهد و به مدال طلا برسد.

با این حال، رییس‌جمهور غنی چند روز پیش از برگزاری مسابقات اعلام کرده بود برای ورزشکارانی که بتوانند برای افغانستان مدال بدست بیاورند، جایزه‌ی نقدی در نظر گرفته است.

آقای غنی، برای برنده‌ی مدال طلا ۶۷۰ هزار افغانی، برای برنده‌ی مدال نقره ۳۳۵ هزار افغانی و برای برنده‌ی مدال برنز مبلغ ۲۰۱ هزار افغانی جایزه در نظر گرفته بود.

خبرنامه نوشت: این در حالی است که در این دور مسابقات داخل سالون ترکمنستان ۳۶ کشور اشتراک کننده به مدال دست یافتند، اما ۲۸ کشور دیگر هیچ مدالی به دست نیاوردند.

 

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=9132