یک بانوی افغان جوان‌ترین عضو تاریخ کمیته بین‌المللی المپیک شد

سمیرا اصغری، کاپیتان تیم ملی بسکتبال افغانستان، در سن خانم ۲۴ سالگی به عضویت کمیته بین‌المللی المپیک در آمد و جوان‌ترین عضو تاریخ این کمیته شد.

به گزارش خبرگزاری صنا، روز گذشته (سه شنبه،۱۷ میزان)، خانم اصغری به همراه هشت تن دیگر در بوئنوس آیرس به عضویت کمیته بین‌المللی المپیک انتخاب شدند.

توماس باخ، رئیس کمیته بین‌المللی المپیک در مورد خانم اصغری گفت: «او خانمی است که کار خارق‌العاده‌ای برای ورزش زنان در افغانستان انجام می‌دهد.»

خانم اصغری پیش از این که نقش‌های دیگری در عرصه مدیریت ورزش بگیرد، به عنوان کاپیتان تیم بسکتبال زنان افغانستان کار کرده است.

رئیس کمیته بین‌المللی المپیک افزود: «شما می‌دانید که چنین کاری بنا به دلایل زیادی در این کشور (افغانستان) یک کار ساده نیست.»

خانم اصغری گفت: «من برای آینده همه ورزشکاران کار می‌کنم، خصوصاَ برای آن‌هایی که نیاز به حمایت دارند مانند ورزشکاران افغانستان.»

او توضیح داد که شرایط برای ورزش زنان در افغانستان به دلیل تلاش‌های کمیته ملی المپیک این کشور و دیگر مقام‌های این عرصه، «نسبت به گذشته بهتر است».

این عضو جدید کمیته بین‌المللی المپیک گفت: «این آرزویم بود که با ورزشکاران کار کنم. من قبلاَ با کمیته ملی المپیک افغانستان کار می‌کردم و همچنین بازیکن تیم ملی باسکتبال بودم.»

خانم اصغری ادامه داد: «این خوب است که ورزشکاران می‌بینند که شخص جوانی مثل خود شان تلاش می‌کند آن‌ها را کمک کند.»

باخ اعتراف کرد که فعالیت‌های المپیکی در افغانستان دشوار است. او گفت: «اما این اقدام نخست و یک حرکت خوب است. حتی اگر بتوانیم روحیه ورزش را ایجاد کنیم، یک دست‌آورد عظیم برای افغانستان و کمیته بین‌المللی المپیک است.»

دو خانم دیگری که در ۱۳۳ امین جلسه کمیته بین‌المللی المپیک در بوئنوس آیرس پایتخت ارجنتاین به عنوان اعضای جدید انتخاب شدند، داینا گودزینویکویت رئیس کیمته المپیک لتوانیا و فلیسیتا رویماریکا معاون کمیته ملی المپیک رواندا می‌باشند.

رئیس کمیته المپیک بوتان، ماریناری واتانابه از جاپان، رئیس فدراسیون بین‌المللی جمناستیک، اندریو پارسونس از برازیل و رئیس کمیته ملی پارالمپیک از دیگر اعضای جدید کمیته بین‌المللی المپیک اند.

همچنین گیووانی مالاگو، کامیلو پرز لوپز و ویلیام فردریک بلیک، رؤسای کمیته المپیک ایتالیا، پاراگوای و اوگاندا نیز به عنوان اعضای جدید کمیته بین‌المللی المپیک انتخاب شدند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=45651