خانه علمی

علمی

عوامل تاثیرگذار بر افزایش طول عمر

کارشناسان در جدیدترین پژوهش‌های خود دریافتند که ژن‌ها بر طول عمر به میزان کمتری تاثیر دارد و عوامل اصلی در طول عمر تاثیر محیط و شیوه زندگی است.

جهان در آستانه یک خشکسالی بزرگ

پژوهشگران دانشگاه ایالتی واشنگتن گزارش جدیدی درباره «قحطی بزرگ» منتشر کرده اند که ویرانگرترین خشکسالی طی ۸۰۰ سال گذشته بوده است.

بهترین و بدترین قسمت کله پاچه کدام است؟

کله پاچه یکی از غذا‌های بسیار سنگین است و پروتئین و چربی بالایی دارد که قسمت‌هایی از آن مفید و قسمت‌هایی از آن بسیار مضر هستند.

روسیه یک پایگاه دایمی در کره ماه می سازد

رئیس آژانس فضایی روسیه اعلام کرد که طرح های روسیه برای اکتشاف در سطح کره ماه تا دو هفته آینده به روز خواهد شد اما مسکو همچنان می خواهد یک پایگاه دایمی بر روی کره ماه داشته باشد.

فضاپیمای «پارکر» رکورد نزدیک شدن به خورشید را شکست

جستجوگر خورشیدی پارکر رکورد نزدیک شدن به خورشید را شکست.به گزارش خبرگزاری صنا؛ جستجوگر خورشیدی پارکر به هدف مطالعه روی خورشید به فضا پرتاب...

ناکامی یک شرکت چینایی در ارسال ماه مصنوعی به فضا

یک شرکت خصوصی چینایی که قصد داشت یک ماه به فضا پرتاب کند در مرحله نهایی ارسال راکت با شکست مواجه شد.به گزارش خبرگزاری...

ساخت موتر جت جدید مافوق صوت

شرکت جنرال موترز از تولید موتر جت مافوق صوت تازه ای به نام آفینیتی خبر داده که برای نصب بر روی طیاره های تجاری طراحی شده است.

افزایش احتمال موجودیت اکسیجن کافی در سیاره مریخ

دانشمندان می گویند که ما مقداری آب شور را در مریخ کشف کردیم که حاوی اکسیجن کافی برای تنفس میکروب‌ها است.به گزارش خبرگزاری صنا؛...

شهاب سنگ نیم تنی در فرانسه کشف شد

یک شهاب سنگ با وزن تقریباً نیم تن در فرانسه کشف شده است، این بزرگترین شهاب سنگ کشف شده در تاریخ این کشور است.

مطالب پربازدید