بازی های خشونت آمیز باعث افزایش خشونت در افراد می شود

بر اساس یک مطالعه منتشر شده در مجله “PNAS”، نوجوانانی که بازی‌های ویدئویی خشونت آمیز انجام می‌دهند در طول زمان پرخاشگری فیزیکی در آنها افزایش می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری صنا به نقل از مدیکال اکسپرس، اگرچه بیشتر پژوهشگران در مورد این موضوع که بازی‌های ویدئویی خشونت آمیز پرخاشگری فیزیکی را افزایش می‌دهند، موافق هستند، اما همچنان برخی مخالف این موضوع هستند.

برای بررسی این مسائل، پژوهشگران “دانشگاه دارتموث” امریکا ۲۴ مطالعه از سراسر جهان را که از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۷ بر روی بیش از ۱۷ هزار فرد ۹ تا ۱۹ ساله صورت گرفته بود، مورد بررسی فراتحلیلی قرار دادند.

این مطالعات همه به بررسی اینکه بازی ویدیویی خشونت آمیز چه میزان سبب ایجاد رفتارهای پرخاشگرانه در کودکان می‌شود، پرداخته بودند.

پژوهشگران دانشگاه دارتموث با مطالعه و تحلیل داده‌های مطالعات پیشین دریافتند که انجام بازی‌های ویدیویی خشونت آمیز قطعا افزایش رفتارهای پرخاشگرانه فیزیکی را به همراه دارد.

علاوه بر ارائه شواهدی مبنی بر اینکه بازی‌های ویدیویی خشونت آمیز با افزایش رفتارهای پرخاشگرانه فیزیکی در طول زمان همراه است، این مطالعه همچنین نشان داد که این اثر برای برخی گروهها متفاوت است، برای مثال بیشترین اثر این بازی‌ها بر روی شرکت کنندگان سفید پوست مشاهده شد اما این تاثیر برای افراد آسیایی کمتر بود و این در حالی است که این بازی‌ها هیچ‌گونه تاثیری بر روی افراد هیسپانیک(صفتی است که به مردم اسپانیایی‌زبان یا پرتغالی‌زبان به ویژه در امریکای لاتین اطلاق می‌شود) ندارد.

“جِی جی هال”(Jay G. Hull) استاد دانشکده روانشناسی دانشگاه دارتموث گفت: اگرچه هیچ یک از پروژه‌های تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده‌اند، کامل نیستند اما تحقیق ما با هدف ارائه پاسخی به سوالات متداولی است که افراد از ما پرسیده‌اند می‌تواند تا حدی کامل باشد.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=45032