با مرگبارترین درخت دنیا آشنا شوید + تصاویر

این درخت مانچینیل نام دارد و میوه ای سمی، شبیه به سیب جنگلی تولید می کند میوه‌ای که به سیب ساحلی یا میوه مسموم نیز شهرت دارد.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ این میوه بومی مناطق گرمسیری جنوب امریکای شمالی، امریکای مرکزی، کارائیب و بخش‌هایی از امریکای جنوبی است.

این درخت به زبان اسپانیایی به درخت مرگ مشهور است، و کتاب رکورد‌های گینس آن را به عنوان خطرناک‌ترین درخت جهان ثبت کرده‌است.

به گزارش موسسه علوم غذایی و کشاورزی فلوریدا، تمامی قسمت های این درخت به شدت سمی هستند و لمس کردن یا بلعیدن هر بخشی از آن می‌تواند به مرگ منجر شود.

این درخت صمغی غلیظ و شیر مانند تولید می‌کند که از همه بخش‌های آن، تنه، ریشه و حتی میوه‌های آن ترشح می‌شود و در صورت تماس با پوست تاول‌هایی شدید ایجاد می‌کند.

این صمغ حاوی مجموعه‌ای از سموم است، اما بیشترین واکنش‌های حساسیتی را سم فوربول ایجاد می‌کند، ترکیبی ارگانیک که از قدرت انحلال بالایی در آب برخوردار است، از این رو حتی ایستادن زیر این درخت در زمان بارش باران خطرناک است زیرا قطراتی که از بدنه و برگ‌های این درخت روی بدن می‌چکند پوست را به شدت می‌سوزانند.

به دلیل خطرناک بودن این درخت، در برخی از مناطق که زیستگاه طبیعی آنها به شمار می‌رود،‌این درختان با ضربدر‌های سرخ‌رنگ نشانه‌گذاری شده‌اند یا تابلوهای هشداردهنده‌ای در کنارشان نسب شده‌است.

اما از آنجایی که این درختان نقشی کلیدی در اکوسیستم منطقه دارند و یکی از بزرگترین عوامل جلوگیری از فرسایش سواحل در سواحل امریکای مرکزی به شمار می‌روند،‌ امکان از بین بردن آنها وجود ندارد.

گزارش‌هایی مبنی بر التهاب شدید چشم و یا کوری موقتی ناشی از تماس دود ناشی از سوزاندن چوب این درخت با چشم وجود دارند، تنفس این دود نیز به تنهایی می‌تواند عوارض شدیدی را به وجود آورد.

با این‌همه چوب این درخت قرن‌ها است که برای ساخت مبلمان مورد استفاده بومیان کارائیب قرار می‌گیرد.

زیرا زمانی که چوب درخت در زیر نور آفتاب خشک می‌شود،‌ سم موجود در آن خنثی می‌شود.

بزرگترین خطر زمانی به وجود می‌آید که کسی میوه این درخت را بخورد.

هضم این میوه در سیستم گوارشی انسان می‌تواند مرگبار شود و با ایجاد استفراغ و اسهال شدید بدن را دچار چنان کم‌آبی کند که دیگر راه برگشتی وجود نداشته باشد.

با مرگبارترین درخت دنیا آشنا شوید + تصاویر کارتئیب مانچینیل سیب جنگلی سمی درخت مرگبار درخت مرگ درخت سمی امریکا   با مرگبارترین درخت دنیا آشنا شوید + تصاویر کارتئیب مانچینیل سیب جنگلی سمی درخت مرگبار درخت مرگ درخت سمی امریکا   با مرگبارترین درخت دنیا آشنا شوید + تصاویر کارتئیب مانچینیل سیب جنگلی سمی درخت مرگبار درخت مرگ درخت سمی امریکا   با مرگبارترین درخت دنیا آشنا شوید + تصاویر کارتئیب مانچینیل سیب جنگلی سمی درخت مرگبار درخت مرگ درخت سمی امریکا

با مرگبارترین درخت دنیا آشنا شوید + تصاویر کارتئیب مانچینیل سیب جنگلی سمی درخت مرگبار درخت مرگ درخت سمی امریکا
برای درامان ماندن از خطرات این درخت ، باید دستکم ۳۰ قدم (حدود ۹ متر) با آن فاصله داشت
با مرگبارترین درخت دنیا آشنا شوید + تصاویر کارتئیب مانچینیل سیب جنگلی سمی درخت مرگبار درخت مرگ درخت سمی امریکا
DAXY6C Manchineel tree, Hippomane mancinella, Tree, Fruit, Puerto Egas, Santiago Island, Galapagos Islands, Ecuador

با مرگبارترین درخت دنیا آشنا شوید + تصاویر کارتئیب مانچینیل سیب جنگلی سمی درخت مرگبار درخت مرگ درخت سمی امریکا

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=33513