تخم مرغ و کاهش امراض قلبی و سکته مغزی

دانشمندان می گویند که خوردن تخم مرغ ، خطر ابتلا به امراض قلبی، عروقی و مرگ زودرس را کاهش می دهد.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ دانشمندان چینی می گویند که خوردن یک تخم مرغ به صورت روزانه، خطر ابتلا به بیماری های قلبی، عروقی و مرگ زودرس را کاهش می دهد.

نقض سیستم گردش خون، علت اصلی مرگ در سراسر جهان است و اغلب افراد مبتلا به بیماری های قلبی و سکته مغزی بیشتر از هر بیماری دیگری است.

در چین، کاهش شدید گردش خون در مغز، در بیشتر موارد، بیشترین آسیب به شکستگی های عروقی و خونریزی پس از آن (سکته مغزی) را دارست.

دانشمندان داشته های مطالعه طولانی خود را بر روی ۵۱۲۸۹۱ نفر در سن ۳۰ تا ۷۹ سال داشتند، آنها آنالیز این افراد را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند و سلامت بیماران از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۸ زیر نظارت قرار گرفت.

در نتیجه ۱۳٫۱ درصد از شرکت کنندگان تخم مرغ را به طور روزانه مصرف می کنند و ۹٫۱ درصد نیز به ندرت تخم مرغ می خورند. از این میان، برای ۸-۹ سال، محققان ۸۳ هزار ۹۷۷ مورد بیماری قلبی، عروقی را ثبت کرده اند که ۹۹۸۵ نفر دچار مرگ و میر شدند.

بر اساس این تحقیق، کسانی که تخم مرغ خوردند بیشتر از بیماری های قلبی و عروقی کمتر رنج می بردند و عمر طولانی تری را داشتند، در مقایسه با دیگران این افراد که تخم مرغ بیشتری مصرف می کردند به میزان ۲۶٪ خطر سکته مغزی و ۱۸٪ احتمال مرگ و میر زودرس را داشتند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=31472