خطرات خوابیدن در طول روز

یک متخصص امریکایی از پوهنتون کالیفورنیا درمورد تاثیرات منفی خوابیدن در جریان روز بالای صحت انسان معلومات داده است.

به گزارش خبرگزاری صنا به نقل از Business Insider، میتیو والکر، متخصص امریکایی از پوهنتون کالیفورنیا در مورد تاثیر منفی خوابیدن در جریان روز بالای صحت انسان توضیح داده است.

این متخصص امریکایی تاکید نمود که خوابیدن روزانه می‌تواند برای مغز و اعضای وجود انسان در کل مفید باشد. اما به نظر وی خوابیدن روزمره می‌تواند تاثیرات منفی هم درقبال داشته باشد.

بدن انسان در طول روز حس خواب‌آلودگی را جمع‌آوری می‌کند، و اگر در طول روز یک انسان برای بیشتر از ۴۰ — ۵۰ دقیقه بخوابد، احتمال مختل‌شدن حس خواب‌آلودگی می‌شود که در نتیجه انسان در هنگام شب با مشکل به خواب‌رفتن مواجه خواهد شد.

بر علاوه متخصص می‌گوید که خوابیدن روزمره سبب تکمیل شدن خواب نمی‌شود.

آقای والکر اضافه کرد، اگر یک فرد از هشت ساعت خواب در هنگام شب محروم شود، و سپس برای سه شب برایش زمان بیشتری برای خواب داده شود، این فرد بیشتر از حد معمول خواهد خوابید اما او نمی تواند همان هشت ساعتی را که نخوابیده بود، تکمیل کند.

علاوه براین متخصص تفاوت بین بی خوابی و گرسنگی را توضیح داد. در بدن انسان سیستم محافظتی برای بی‌خوابی مشابه به سیستم رسوب چربی برای ذخیره‌نمودن انرژی وجود ندارد. و دلیلش اینست که انسان یگانه زنده جان است که قصداً بدون کدام دلیلی خود را از خواب محروم می‌کند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=17584