خوردن خسته زردآلو کشنده است!

آژانس اروپایی استانداردهای غذایی (FSA) هشدار داده است که خسته های زردآلو حاوی سطح بالایی از سیانید است که خوردن آن برای انسان می‌تواند کُشنده باشد.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ زردآلو میوه ی دلچسب تابستانی است که طرفداران زیادی دارد و اغلب زردآلو را به همراه خسته آن مصرف می کنند ولی به شما می گوییم حواستان باشد و خسته زردآلو را مصرف نکنید زیرا خوردن خسته زردآلو مرگ حتمی انسان را در پی دارد.

خسته زردآلو حاوی مقدار کمی سیانور به شکل سیانید هیدروژن است اما مصرف آن در مقادیر معمول خطری ندارد.

اما در اروپا آژانس استانداردهای غذایی (FSA) هشدار رسمی مبنی بر اینکه مردم باید از خوردن این خسته ها خودداری کنند وجود دارد و دلیل این است که خسته های زردآلو که حاوی سطح بالایی از سیانید هستند می‌توانند کُشنده باشند.

در این بین خوردن خسته زرد آلوی تلخ بیشتر از خسته ی شیرین منع شده است چرا که میزان سیانید در این خسته ها بیشتر است و حتی ویتامین B۱۷ موجود در آنها نیز پس از خوردن تبدیل به سیانور شده و بسیار خطرناک است.

شاید باید بدانید که خسته ی ۳۰ عدد زرد آلو در یک روز برای کشتن یک انسان سالم کافی است!

حتی کسانی که در یک وعده بین ۱۰ تا ۱۵ عدد خسته زرد آلو نیز بخورند نیز با عوارض جانبی نگران‌کننده مواجه می‌شوند.

علائم مسمومیت ناشی از سیانید، شامل این موارد می‌شود: تهوع، سردرد، تب، تشنگی، بی‌خوابی، اُفت فشار خون و حتی مرگ در موارد شدید.

خسته این میوه حاوی آمیگدالین است که در بدن به تولید ماده‌ای تحت عنوان سیانید می‌انجامد که مانند سیانور عمل کرده و ممکن است در افراد اختلال تنفسی، فلج و حتی مرگ را منجر شود.

در نتیجه خوردن خسته بیشتر از ۲ زردآلو در روز کارِ درستی نیست.

شاید باورنکردنی باشد ولی دیگر خسته زردآلو ها را نگهداری نکنید!

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

− 1 = 1

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=34967