روسیه یک پایگاه دایمی در کره ماه می سازد

رئیس آژانس فضایی روسیه اعلام کرد که طرح های روسیه برای اکتشاف در سطح کره ماه تا دو هفته آینده به روز خواهد شد اما مسکو همچنان می خواهد یک پایگاه دایمی بر روی کره ماه داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری صنا به نقل از راشاتودی، ‘دمیتری راگوزین’ که در ماه مه به عنوان رئیس آژانس فضایی روسیه منصوب شد، تغییرات ایجاد شده در برنامه های مربوط به ماه در چارچوب طرح اصلاحات و تغییرات بزرگ در صنعت فضایی روسیه را در گفت وگویی با خبرگزاری ‘ریانووستی’ اعلام کرد.

روسیه قرار است طبق طرح کنونی درباره کره ماه یک سازمان جدید و ویژه در یک دهه آینده برای ایجاد پایگاه دائمی در سطح کره ماه در دهه ۲۰۳۰میلادی راه اندازی کند.

آژانس فضایی روسیه همچنین در حال همکاری با سایر آژانس های فضایی درباره پروژه ‘دروازه سکوی مداری ماه’ است که هدف از آن ایجاد یک ایستگاه فضایی دارای فضانورد مقیم برای گردش به دور ماه است که به عنوان مرکز کنترل و فرماندهی ماموریت ها و سوخت گیری فضاپیماها استفاده خواهد شد.

راگوزین در مصاحبه جدید خود توضیح داد که روسیه در نظر دارد تولیدکنندگان مختلف صنعت فضایی را در سه شرکت بزرگ ادغام کند و همچنین قول داد که در سال آینده در مقایسه با سال ۲۰۱۸ تعداد پرتاب فضاپیماهای روسیه دو برابر خواهد شد.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

33 − = 26

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=47681