موتر جنگی با قابلیت تغییر شکل تایرها

ارتش امریکا در آینده، از موتر جدیدی استفاده خواهد کرد که تایرهای آن از حالت معمولی به شکل تایرهای تانک تغییر می کند.

به گزارش خبرگزاری صنا، ارتش امریکا، از این موتر جدید که برای محافظت از نیروها و انتقال ایمن‌تر آنها طراحی شده، رونمایی کرده است.

هدف “آژانس پروژه‌های تحقیقاتی پیشرفتهٔ دفاعی ” یا “دارپا” (DARPA) از اجرای این پروژه موسوم به ” GXV-T”، بهبود حرکت، قابلیت نجات، ایمنی و تاثیر موتر جنگی است.

موتر جنگی با قابلیت تغییر شکل تایرها موتر جنگی امریکا ارتش   “ماژ امبر واکر” (Maj. Amber Walker)، از اداره فناوری تاکتیکی دارپا گفت: هدف ما این است که با فشردن یک دکمه از اتاقک راننده، بتوانیم قابلیت نجات را افزایش دهیم. ما برای حرکت دادن این وسیله، از روش متفاوتی استفاده کردیم. در این روش، به جای استفاده از زره‌های دور تایر موتر، گزینه‌هایی را به کار بردیم که به حرکت سریع‌تر آن کمک می‌کنند.

تایرهای این موتر، تنها با فشار یک دکمه به موترهای ممتد تانک تبدیل می‌شوند و سپس، در مدت دو ثانیه و هنگامی که تایرها در حال حرکت هستند، دوباره به شکل ابتدایی خود بازمی‌گردند.

موتر جنگی با قابلیت تغییر شکل تایرها موتر جنگی امریکا ارتش   به گفته دارپا، این موتر، نسبت به موتر موجود، قابلیت حرکت بیشتری دارد و شاید بتواند از ۹۵ درصد سرک های خام و سرازیری کوه‌ها عبور کند.

طراحان امیدوارند استفاده از این وسیله، به حفظ جان سرنشینان آن کمک کند.

موتر جنگی با قابلیت تغییر شکل تایرها موتر جنگی امریکا ارتش   در حال حاضر، دارپا، چندین قرارداد را برای ابداع فناوری‌های مورد نیاز این موتر امضا کرده است.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=35333