نوشابه‌های گازدار با بدن چه می‌کند؟

تحقیق جدید نشان دهنده آن است که نوشیدن نوشابه های گازدار میل به خوردن را افزایش داده و در نتیجه منجر به چاقی می شود.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ مطالعات جدید پژوهشگران نشان می دهد که با توجه به موجودیت مقدار زیادی کاربن دای اکساید در نوشابه های گازدار، نوشیدن آن میل به خوردن را افزایش داده و منجر به چاقی می شود.

با توجه به روند صعودی استفاده از این نوع نوشیدنی‌ها میان اطفال، باید این موضوع را نیز در نظر گرفت که چاقی دوران طفلی، خطر ابتلا به مرض شکر، مریضی‌های قلبی، سکته مغزی و برخی سرطان‌ها در مراحل بعدی زنده گی را افزایش می‌دهد.

مطالعه‌ جدیدی دریافته است، اطفالی که از زنان مبتلا به مرض شکر و زنانی که در طول حاملگی نوشیدنی‌های گازدار می‌نوشند، ولادت یافته اند به احتمال بیشتری در سن ۷ سالگی مبتلا به چاقی یا اضافه وزن می‌شوند.

زنانی که آب را جایگزین نوشیدنی‌های شیرین کردند، خطر ابتلا به چاقی در طفل خود در سن ۷ سالگی را تا ۱۷ فیصد کاهش دادند؛ این تحقیق در مجله‌ بین‌المللی Epidemiology نشر شد.

مناسب‌ترین PH برای بدن PH خنثی است؛ با وجود اینکه آب‌های گازدار PH نزدیک به خنثی دارند، اما میزان بالای اسیدیته در آب‌های گازدار باعث افزایش اشتها و در نهایت موجب چاقی مفرط می‌شود؛ از طرفی دیگر گاز موجود در نوشیدنی‌های گازدار نیز منجر به چاقی می‌شود.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=18228