پرتاب پرقدرت ترین راکت جهان به فضا

شرکت خصوصی «اسپیس ایکس» عصر دیروز راکت جدید خود را به نام «فالکن هوی» که قدرتمندترین راکت دنیا نام برده می شود با موفقیت از سکوی پرتاب در مرکز فضائی کندی در فلوریدا به فضا ارسال کرد.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ شرکت خصوصی «اسپیس ایکس» عصر دیروز به وقت امریکا راکت جدید خود را به نام «فالکن هوی» با موفقیت از سکوی پرتاب در مرکز فضائی کندی در فلوریدا به فضا ارسال کرد.

موشک فالکن هوی از جمله تلاش های شرکت «اسپیس ایکس» برای سفرهای تجاری به فضا است.

مشخصات فنی: از فالکون هوی به عنوان قدرتمندترین راکت دنیا نام برده می شود. این راکت ۲۷ موتور دارد که بیش از تعداد موتورهای به کار رفته تاکنون است.

فالکون هوی می‌تواند محموله‌ای به وزن حدود ۶۳ تُن را در مدار پایینی زمین قرار دهد که بیش از دو برابر وزنی است که راکت‌های فعلی قادر به حمل آن هستند.

پرتاب این راکت هر بار فقط ۹۰ میلیون دالر هزینه داردکه تنها جزئی از هزینه پرتاب راکت های سنگین مشابه است.

«ایلان ماسک » بنیانگذار کمپانی «اسکای ایکس » می گوید هدف نهائی اش، ساختن یک کلونی در مریخ است که نوع بشر را به گونه ای بین سیاره ای تبدیل کند.

او موتر رودستر خود را با فالکون هوی به فضا فرستاده و این ویدئو را از موترش در فضا منتشر کرده است:‌ فالکون هوی سه بوستر بالابرنده داشت.

دو بوستر مرحله‌ی نخست این راکت لحظاتی پس از پرتاب از آن جدا شدند و با موفقیت در سطح زمین فرود آمدند.

بوستر مرکزی راکت نیز از آن جدا شد اما پخش زنده آن ناگهان قطع شد و به نظر می رسد فرود آن مانند دو بوستر نخست در اقیانوس اطلس موفقیت آمیز نبود.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=20761