گاو ها میتوانند بشریت را از “ایدز”نجات دهند

با استناد به مقاله منتشره در مجله «طبیعت» تزریق ویروس«ساختگی» نقص ایمنی (ایدز) باعث آن می شود تا سیستم ایمنی گاوها مجموعه کاملی از آنتی بادی را تولید کند.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ بربنیاد مقاله منتشر شده این امر می تواند تا ۹۶ درصد انواع ویروس ایدز را از بین ببرد و راه بسوی تولید واکسن را هموار سازد.

دنیس بورتون از انستیتوی تحقیقاتی اسکریپس آمریکا در این خصوص گفت:«آنتی بادی های گاو اغلب بشکل منحصربفردی ساخته شده اند و بهتر از آنتی بادی های مشابه انسان از پس مقابله با پیچیده ترین ویروس ها برمی آیند.»

به عقیده دانشمندان علت آن است که اولا ساختار آنتی بادی گاو شبیه سیستم ایمنی انسان نیست و دوما این موضوع که گاوها دائما مجبورند هنگام هضم غذا با ویروس ها مبارزه کنند و مانع از نفوذ میکروب ها به روده شوند. از اینرو وجود بعضی از زنجیره های اسید آمینه برای از بین بردن ویروس ایدز حیاتی است.

آزمایش های آتی به دانشمندان در درک این موضوع کمک خواهد کرد که چگونه باید سیستم ایمنی بدن انسان را وادار کرد به همان شکل سیستم ایمنی گاو عمل کرد و چطور می توان آنتی بادی گاو را برای استفاده آن در طب امن و بی خطر کرد.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=4722