سب استیشن برق گلبهار افتتاح شد/ غنی: امروز بقای افغانستان در خطر نیست

رئیس جمهور غنی در سفرش به ولایت کاپیسا سب استیشن برق گلبهار را افتتاح کرد.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ رئیس جمهور غنی که صبح امروز به ولایت کاپیسا سفر کرده است، با قطع نوار و فشار دادن دکمه، سب استیشن ۲۲۰/۲۰ کیلوولت گلبهار و لین انتقالی ۲۲۰ کیلوولت از پشتۀ سرخ به گلبهار و از گلبهار الی احمد بیک را افتتاح کرد.

غنی گفت که کاپیسا محل و مجد حماسه های تاریخی بوده و شهدا و قهرمانان جهاد مقدس مردم را به ذهنم تداعی می کند.

رئیس جمهور از ایستادگی و پایمردی نیروهای امنیتی و دفاعی در راستای دفاع از کشور و مردم ستایش کرده، گفت از اینکه نیروهای امنیتی و دفاعی ما قهرمانانه ایستاده اند، امروز بقای افغانستان در خطر نیست و از این امتحان موفقانه بیرون شده ایم.

وی با تاکید بر اینکه اجماع بخاطر صلح و رفاه وجود دارد، گفت که عمده ترین موضوعاتی که در زمان باقی مانده حکومت وحدت ملی روی آن تمرکز صورت خواهد گرفت، برگزاری انتخابات شفاف و همه شمول که آن را به هر قیمتی شود، انجام می دهد.

اشرف غنی از زنان خواست که در انتخابات اشتراک گسترده نمایند و تاکید کرد که موانع که برای حضور زنان در انتخابات شورای ولسوالی وجود داشت، برداشته خواهد شد.

رئیس جمهور گفت که در زمینۀ برقراری صلح، اجماع وجود دارد، صلح در عقب پرده صورت نخواهد گرفت و ما صلح پایدار می خواهیم.

محمد اشرف غنی گفت که اصلاحات به قوت خود ادامه پیدا می کند و بدون اصلاحات مملکت به پای خود ایستاد شده نمی تواند.

وی با توجه به خواست ها و پیشنهادات مردم ولایت کاپیسا، گفت که سرک دانش در کمیسیون تدارکات تحت کار است، کمپلکس اداری ولایت تمویل می شود و پارک صیاد بحیث یک پارک ملی ایجاد خواهد شد.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=39799