آغاز دیرهنگام عملیات بازپسگیری میرزاولنگ

قول اردوی ۲۰۹ شاهین، عملیات بازپسگیری منطقه میرزا اولنگ ولایت سرپل را با چهار روز تاخیر آغاز کرد.

به گزارش خبرگزاری صنا؛  منطقه ی میرزااولنگ ولسوالی صیاد ولایت سرپل که روز شنبه (۱۴ اسد) به بدست طالبان افتاده است از سوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین،پاک سازی خواهد شد.

مسوول مطبوعاتی قول اردوی ۲۰۹ شاهین در بلخ(صرت الله جمشیدی) گفته است که عملیات بازپسگیری منطقه میرزااولنگ ولسوالی صیاد سرپل از سوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین به رهبری امان الله مبین فرمانده ی این قول اردو شروع خواهد شد.

عملیات بازپسگیری منطقه میرزاولنگ در حالی آغاز می شود که قبلا بارها مقامات محلی سرپل درباره وضعیت بد امنیتی هشدار داده و بارها خواستار اعزام نیرو به این منطقه شده بودند.

این منطقه استراتژیک از روز شنبه ( ۱۴ اسد) پس از مقاومت شدید نیروهای امنیتی به دست طالبان سقوط کرد.

طالبان پس از تصرف این منطقه دست به جنایات ضدبشری زدند و دستکم ۵۰ غیرنظامی به شمول زنان و کودکان را به شکل بی‌رحمانه به قتل رساندند.

تروریستان طالب همچنان ۱۵۰ خانواده را به گروگان گرفتند. مقام‌های محلی سرپل پس از سقوط این منطقه به شدت از حکومت مرکزی انتقاد کرده و گفتند که نیروهای امنیتی ۴۸ ساعت در مقابل حملات گروهی طالبان مقاومت کردند اما به دلیل عدم اعزام نیروهای کمکی این منطقه به دست طالبان افتاد.

روز گذشته (سه‌شنبه ۱۷ اسد) پس از پادرمیانی ریش سفیدان منطقه، طالبان ۲۳۵ گروگان غیرنظامی در منطقه میرزااولنگ را رها کردند.

اما گفته می شود که دستکم ۸۰ غیرنظامی دیگر نیز تاهنوز در گروگان طالبان اند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=6025