آلمان از وقوع حمله به سفارت این کشور در کابل باخبر بوده است

آگاهی استخبارات آلمان ۵ ماه پیش از حمله خونین بالای سفارت این کشور در کابل

بر اساس گزارش‌ جدید استخبارات نظامی آلمان، ۵ ماه پیش از حمله، به سفارت این کشور در کابل هشدار داده بودند.

به گزارش خبرگزاری صنا، طبق یک گزارش، ماه ها پیش از این حمله ویرانگر بر سفارت آلمان در کابل، دستگاه های استخباراتی شواهد اولیه ای در مورد یک حمله مطروحه داشتند.

“آر بی بی- انفور رادیو” از قول حلقه های استخباراتی گزارش داده است که دستگاه های استخباراتی آلمانی هشدارهایی در این ارتباط داده بودند. حتی معلوم بود که این حمله چگونه به اجرا در خواهد آمد.

“آر بی بی – انفو رادیو” گزارش داده است که قبلاً در ۱۸ جنوری، یعنی درست پنج ماه قبل از این حمله،”ام ای دی” یا دستگاه استخبارات نظامی آلمان معلوماتی در مورد طرح این حمله به دست آورده بود. حتی در آن زمان از حمله ای با موتر تانکر فاضلاب سخن گفته شده بود. بعداً بازهم هشدارهایی داد شده بود.

طبق گزارش این رادیو، مواد انفجاری جاسازی شده در این تانکر ده مرتبه بیشتر از آنچه بود که تا آن زمان فکر می شده است. این مواد انفجاری ۱۰۰۰ کیلوگرام نبود که تا پیش از وقوع حمله فکر می شد، بلکه ۱۰ هزار کیلوگرام مواد انفجاری در این تانکر فاضلاب وجود داشت.

در انفجار خونین  ۱۰ جوزای سال جاری یک تانکر فاضلاب مملو از مواد انفجاری در پیش روی سفارت آلمان منفجر شد. در نتیجه این حادثه دست کم ۱۵۰تن کشته و ۴۵۰ تن دیگر زخمی شدند. ساختمان سفارت آلمان ویران گردید.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=3580