اعتراض حزب ملی عوامی پاکستان به سیاستهای این کشور علیه افغانستان

حزب ملی عوامی پاکستان از آنچه که سیاست‎های منفی پاکستان در برابر افغانستان می‎داند، انتقاد می‎کند و از این کشور می‎خواهد این شیوه را تغییر دهد.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ بشرا گوهر معاون این حزب در دومین روز نشست گفت و گوهای افغانستان و آسیای میانه که شنبه ۲۴ سرطان در بامیان برگزار شده بود، بیان داشت که اگر اسلام آباد سیاست‎‏های منفی‎اش را در برابر افغانستان تغییر ندهد خودش در آتش هراس افگنی خواهد سوخت.

وی در این باره افزود: اگر ما اجازه دهیم خاک ما توسط گروه های دهشت افگن- که خوب و بد ندارند، استفاده شود، آنان خاک ما را استفاده می کنند.

این سیاست‎گر پاکستانی مصالحه با طالبان را به معنای مشروعیت دادن به این گروه می داند.

بشرا گوهر می‎گوید: آن‏هایی که دست شان به خون بی گناهان رنگین است، باید با آن‏ها قانونی بر خورد شود، نه این که با آنان مذاکره شود هم زمان با این، دراین نشست مشاور وزارت امور خارجه ایران پشتیبانی تهران را از گروه های هراس افگن رد می کند و می گوید که نا امنی افغانستان به زیان ایران نیز است.

وی باور دارد که تأمین نشدن صلح و ثبات در افغانستان ریشه در پاشیده گی‎ها و اختلاف‎های درون حکومتی دارد.

سید رسول موسوی می گوید: چه در بحث مهاجرین، چه در ارتباط به مشکلات مرزی که بین افغانستان و ایران وجود دارد، هر موقعی که شرایط منفی در افغانستان داشتیم، مشکلات ما آنطرف اضافه شده.

در همین حال، کریشین فییر، استاد دانشگاه جیورج تاون امریکا نیز از بی نظمی‏ها در درون حکومت افغانستان یاد می کند.

چهارمین نشست گفت وگوهای افغانستان و آسیای میانه در بامیان، پس از دو روز گفت وگو و رایزنی میان نماینده گان بیش از ده کشور منطقه، امریکا، ناتو و سازمان ملل متحد با تأکید بر ایجاد هماهنگی منطقه یی در کار مبارزه با هراس افگنی و بهبود روابط میان کشورهای منطقه پایان یافت.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=4396